RAJDY: MACIEJ LUBIAK ZNÓW W MISTRZOSTWACH POLSKI

Maciek 1_Lubiak

Wśród kierowców planujących starty w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski jest były kierowca teamów Mistubishi, Fiata i Renault Maciek Lubiak, który już rozpoczął przygotowania do sezonu 2014.

Warto dodać, że warszawski zawodnik, mimo przerwy w sportach motorowych, był stale aktywny w środowisku sportowym i w ostatnich latach odnosił sportowe sukcesy w padlu i squashu sięgając po tytuł Wicemistrza Polski Squashmasters oraz drużynowego Mistrza Polski z teamem Kahuna w 2011 i Wicemistrza Polski w 2012 i 2013.


Zobacz także:
RAJDY


Maciej Lubiak: Ciągnie wilka do lasu, do tej adrenaliny, jaką daje tylko rywalizacja na odcinkach specjalnych. Byłoby wspaniale, gdyby wszystkie plany spełniły się i to moje najważniejsze życzenie na Nowy Rok. Nie siedzę w domu i nie czekam z założonymi rękami, aż samo się stanie, tylko ciężko pracuję, szukam firm chętnych do wsparcia projektu. Choć nie zapadły jeszcze konkretne decyzje dotyczące wyboru auta, miałem okazję przetestować kilka rozwiązań. Wyboru dokonam prawdopodobnie między samochodami z klasy R4, czyli Mitsubishi Evolution i Subaru Imprezą.

Nowy kalendarz dość wcześnie rozpoczyna zmagania na krajowych trasach, a start – szczególnie po kilkuletniej przerwie – wymaga odpowiedniego przygotowania i testów.

W przyszłym roku kalendarz Mistrzostw Polski to siedem rajdów, w tym w marcu rajd zimowy. Kolejne sześć rund rozegranych zostanie od kwietnia do października na asfaltowej nawierzchni.

– Chciałbym zaliczyć pełen cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, jednak nie wykluczam, że pojawię się dopiero od drugiej rundy. Solidne przygotowanie wymaga czasu, potrzebnego przede wszystkim na poznanie nowej rajdówki i rozprostowanie kości – dodał Maciek.