RAJDY: SOŁOWOW DRUGI, KUBICA POZA DROGĄ

Sobota obfitowała w wydarzenia rajdowe. Światowa czołówka jechała w Walii, tymczasem Michał Sołowow i Maciej Baran walczyli o punkty w Hiszpanii, Robert Kubica startował we Włoszech, a w kraju odbywał się mający długą tradycje Rajd Wisły.

Niestety na trasie Rajdu Asturii doszło do tragedii, zginął fotoreporter.

A oto krótkie meldunku z poszczególnych tras.

KUBICA W DRZEWACH

Robert Kubica i Jakub Gerber wypadli z trasy na trzecim odcinku specjalnym Rally Internazionale San Martino di Castrozza. Subaru Impreza nie spadła ze skarpy, bowiem zatrzymała się bokiem na rosnących tam drzewach.

Zawodnikom nic się nie stało.

Rajd wygrali E. Sciessere i V. Gaspari (Citroen Xsara WRC) przed C. Fontaną i G. Agnase (Ford Focus WRC), którzy przodownictwo stracili na przedostatnim OS-ie i przegrali różnicą 9,5 sekundy. W klasyfikacji Mistrzostw Włoch najszybszy okazał się Paolo Andreucci (Peugeot 207 S2000), bowiem na ostatnim odcinku specjalnym stanęła Skoda Fabia S2000 liderującego U. Scandoli.

SOŁOWOW DRUGI W ME

Michał Sołowow i Maciej Baran (Peugeot 207 S2000) zajęli drugie miejsce w Rajdzie Asturii, rundzie Mistrzostw Europy. Zwyciężył Joan Vinyes (Suzuki Swift S1600).

Rajd został przerwany przedwcześnie po wypadku na siódmym odcinku specjalnym, w którym zginął fotoreporter potrącony przez Antonina Tlustaka.

WISŁA BEZ WYNIKÓW

Sławomir Ogryzek i Zbigniew Cieślar (Citroen C2R2 Max) odebrali puchary za zwycięstwo na mecie 58. Rajdu Wisły, szóstej rundzie Rajdowego Pucharu Polski 2012.

Na podium stanęli także Tomasz Hupało i Marcin Scheffler. Czwarty był Jarosław Szeja.

Jednak sędziowie postanowili anulować karę za zbyt wczesny wjazd na PKC załodze Marcin Scheffler i Szymon Marciniak. To sprawiło, że właśnie zawodnicy w Hondzie Civic zostali ostatecznie ogłoszeni zwycięzcami. Sławomir Ogryzek był drugi, a Tomasz Hupało i Rafał Fiołek (Citroen C2 VTS) – trzeci.

Sławomir Ogryzek postanowi odwołać się od tej decyzji do Głównej Komisji Sportu Samochodowego, stąd też wyniki ostatecznie zostały zawieszone. Poznamy je po obradach GKSS.