RAJDY TERENOWE: DALSZE PLANY ADAMA MAŁYSZA

Adam Małysz i Rafał Marton, który rozpoczął starty w rajdach w 2011 roku, a rajd Dakar 2012 w Mitsubishi Pajero zakończył znakomitym jak na debiutanta, 37. miejscu, odniósł kolejny znaczący sukces zwyciężając w Rajdowym Pucharze Polski Cross Country 2012 i zdobywając pozycję lidera w Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych.

Członkowie zespołu skomentowali dotychczasowe osiągnięcia i przedstawili swoje dalsze plany.

– Zdobycie Pucharu jest dla nas pierwszym znaczącym sukcesem w karierze. Cieszymy się niezmiernie z tego powodu, ale wiemy, że przed nami wciąż wiele pracy do wykonania. Chcemy walczyć jak równy z równym z czołówką światową. Pokonaliśmy w Szczecinie takich zawodników, jak Khalifa Al-Mutawei czy Jean Louis Schlesser i to oznacza, że jesteśmy coraz bliżsi naszego celu – powiedział Adam Małysz komentując ten sukces.

– Chcemy obronić pierwsze miejsce w Mistrzostwach, tym bardziej że wygrana w nich jest bardzo prestiżowa, a to z kolej będzie znakomita nagroda za naszą ciężką pracę, którą wykonaliśmy w ostatnim czasie. Mamy jeszcze spore rezerwy w naszej jeździe, ale im więcej kilometrów pokonamy, tym będziemy lepsi. Na Słowacji i w Czechach czekają nas do pokonania bardzo techniczne trasy i to będzie prawdziwy sprawdzian dla nas i dla naszych umiejętności. Póki nie będziemy popełniać błędów, a nasze Mitsubishi L200 dalej będzie się sprawować dobrze, to jesteśmy dobrej myśli – uważa Rafał Marton.

Rajdowy Puchar Polski Cross Country 2012 obejmował dwa starty: Baja Carpathia i Baja Poland w Szczecinie. Pierwszy z nich odbywał się w Stalowej Woli pod koniec czerwca. Małysz zaprezentował się tam dobrze, ale rajd nie został dokończony ze względu na śmiertelny wypadek na trasie.

Drugą eliminację Pucharu załoga ukończyła plasując się na znakomitym, piątym miejscu i wyprzedzając zawodników ze światowej czołówki.

Bardzo dobry wynik w Szczecinie sprawił również, że duet Małysz – Marton objął prowadzenie w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych. Mistrzostwa obejmują pięć startów. Pierwsze rajdy odbyły się w węgierskim Kapuvarze i Stalowej Woli. Do końca pozostały jeszcze dwa rajdy, które odbędą się w Vsetinie w Czechach oraz w słowackiej Bratysławie (19-21 października).