RALLY STAGE CUP 2017: RUSZA NOWY CYKL ZAWODÓW DLA WSZYSTKICH

cykl-ral1

Rally Stage Cup to cykl, organizowany przez Automobilklub Stargardzki, który powstał głównie z myślą o kierowcach, chcących rozwijać swoje umiejętności za kierownicą oraz realizować swoją pasję i marzenia w środowisku sportów motorowych.

Cykl ten składa się z 6 rund w tym sezonie. Zawody odbywać się będą nie tylko na lotnisku w Kluczewie, ale też z wykorzystaniem zamkniętych dróg ruchu publicznego, niedaleko Stargardu, w województwie Zachodniopomorskim.


Zobacz także:

SPORT


 

Termin pierwszej rundy ustalony jest na 26 marca, a lista zgłoszeń już czeka na pierwsze wypełnione formularze.

W zawodach wystartować może każdy, kto posiada prawo jazdy, samochód z ważnym przeglądem technicznym oraz ubezpieczeniem OC (zalecane NNW). Organizator nie wymaga by samochód był profesjonalnie przygotowany do tego typu zawodów, ale zalecane jest wyposażenie takie jak: klatka bezpieczeństwa lub rollbar, pasy szelkowe min. 4-punktowe czy fotele kubełkowe. Możliwe jest wypożyczenie kasku na miejscu w biurze zawodów.

cykl-ral2

Organizator przygotował dla uczestników 2 długie odcinki o charterze rajdowo- wyścigowym, które przejeżdżane będą 5-krotnie. Możliwy jest również przejazd zapoznawczy. Z pewnością nie zabraknie adrenaliny i emocji! A wyniki z poszczególnych przejazdów będzie można śledzić on-line.

Wysokość wpisowego wynosi:
• w I terminie do 5 dni przed zawodami: 210 zł, 200 zł – dla kierowców zrzeszonych w innych automobilklubach oraz 180 zł dla członków Automobilklubu Stargardzkiego;
• w II terminie do 4 dni przed zawodami oraz w dniu zawodów – 250 zł, 220 zł – dla kierowców zrzeszonych w innych automobilklubach oraz 200 zł dla członków Automobilklubu Stargardzkiego.

Uczestnicy, którzy zostaną najwyżej sklasyfikowani, zostaną nagrodzeni medalami, zarówno w klasyfikacji generalnej jak również w poszczególnych klasach. W klasyfikacji sezonowej na najlepszych zawodników czekać będą nagrody rzeczowe. Dla zawodników startujących w pełnym cyklu (z dopuszczalnym pominięciem jednej rund) Rally Stage Cup 2017, H-RT Auto & Motorsport zapewnia rabat na zakup akcesoriów / zrobienie rollbar’a / klatki wg. zał. J i montaż.

Portal NewsAuto.pl jest oficjalnym patronem medialnym cyklu.

cykl-ral3

Dokumenty dotyczące I rundy zostały już opublikowane na stronie Automobilklubu Stargardzkiego:
Projekt regulaminu ramowego Rally Stage Cup;
Formularz zgłoszeniowy oraz lista już zapisanych kierowców.

Zapraszamy na oficjalny FP Rally Stage Cup: facebook.com/RallyStageCup.

Kalendarz Rally Stage Cup:
* I runda – 26.03;
* II runda – 23.04;
* III runda – 14.05;
* IV runda – 20.08;
* V runda – 14.10;
* VI runda – 10.12.

Agnieszka Kujawa