RALLYCROSS: ŁUKASZ ZOLL – UDANY POCZĄTEK SEZONU

Łukasz Zoll jadący Subaru GT w barwach zespołu Zollracing Rallycross Team zajął szóste miejsce w klasyfikacji Supercars podczas pierwszej rundy Mistrzostw Polski Rallycross odbywającej się na torze Wachauring w Melku (Austria).

Łukasz Zoll: Jestem zadowolony z wyniku, ten start mogę uznać za udany. Szybko, ale bardzo dobrze przygotowany samochód przez cały dzień nie sprawiał mi kłopotów. Zmienna pogoda innych zmuszała do zmiany strategii na torze, mnie zaś pomagała w realizacji obranego celu – dojechać do mety i zdobyć punkty. Samochód wraca w dobrym stanie bez uszkodzeń, dzięki temu mogę spokojnie planować kolejny start w mistrzostwach. Cieszyła mnie duża liczba kibiców, również z Polski! Silna grupa z Krakowa oraz z Jeleniej Góry mocno dopingowała za co bardzo dziękuję.

W zawodach startował także Łukasz Kabaciński.

– Melk był pierwszym kontaktem z nowym dla mnie samochodem, który został ukończony dzięki 4Turbo na kilka godzin przed wyścigiem. Pierwsza kwalifikacja była bardzo nie udana, druga lepsza, a trzecia to już drugi czas w Super Cars. Jestem bardzo zadowolony z czwartego miejsca w finale, 1sek za Hollerem, czyli bardzo doświadczonym zawodnikiem to super wynik. Teraz przed nami dużo pracy, musimy zrzucić 150kg w dwa tygodnie i przygotować się do walki w Nyirad. Dziękuję patrnerom: FIAB, EKODYNAMIC, GRUPA TRINITY, MONITOR AUDIO, CELTIMA, AUDIOŚWIAT, BESTTECHNOLOGY.PL, RALLYSHOP.PL, 4TURBO za pomoc w starcie – powiedział Łukasz.