RALLYCROSS: MICHAŁ ZOLL W MISTRZOSTWACH POLSKI

W weekend rozegrana zostanie pierwsza runda Mistrzostw Polski w Rallycrossie, która odbędzie się w… Austrii. W zawodach wystartuje jeden z najbardziej znanych kierowców w tej dyscyplinie sportu w naszym kraju w ostatnich latach, utalentowany Marcin Zoll.

A oto co powiedział kierowca przed startem w pierwszych zawodach sezonu 2012.

* Do pierwszego startu w tym sezonie pozostał niecały tydzień….

Łukasz Zoll: To będzie bardzo długich kilka dni! Pomimo trudności, które napotkaliśmy przy budowie nowego samochodu, mamy rozwiązanie aby wystartować już w pierwsze rundzie Mistrzostw Polski która odbędzie się w Austrii. To wszystko dzięki temu, że mam do dyspozycji dwa samochody… Ten wymarzony zaprezentuje zapewne podczas startu w Słomczynie, natomiast dwie pierwsze rundy pojadę innym autem. Dla mnie najważniejsze jest aby wystartować w każdej rundzie i od początku sezonu walczyć o niezbędne punkty, co powinno przynieść wymierne wyniki.

* Nowe samochody…

Łukasz Zoll: Oba to Subaru. W ostatnim sezonie korzystałem z N12. Podczas zeszłego sezonu zdobyłem kolejne ważne dla mnie doświadczenia właśnie za kierownicą Subaru. Postanowiłem kontynuować dobrą passę i w tym roku również pojadę samochodami tej marki. Auto, które obecnie buduje to Impreza S15. Natomiast drugie auto to Impreza GT. Po pierwszych dwóch startach z pewnością stanie się treningówką i zapasowym autem.

* Kolejny sezon oznacza kolejne wyzwania…

Łukasz Zoll: Chciałbym, aby ten rok startów upłynął mi zgodnie z powiedzeniem – zwycięzcy są na mecie! Liczę się z tym, że nowy samochód będzie wymagał specjalnej uwagi, ale równocześnie mam nadzieję, że będą to udane starty. Może trochę inaczej niż wszyscy liczę na deszczowe lato – to na pewno pomoże mi wyrównać szanse na torze.

* W tym roku za oceanem ruszył program popularyzacji Rallycrossu…

Łukasz Zoll: To super pomysł, aby rundy GRC odbywały się na torach NASCAR. Tak zbudowany kalendarz z pewnością przyczyni się do popularyzacji tej dyscypliny. W przeciwieństwie do rajdów rallycross oferuje wszystko w jednym miejscu! Równoczesna rywalizacja na torze samochodów o różnych mocach, obok park serwisowy… wszystko w zasięgu ręki bez potrzeby ciągłego przemieszczania się z odcinka na odcinek! Serdecznie polecam i zapraszam do kibicowania! Do zobaczenia na torach rallycrossowych w sezonie 2012.

Kalendarz Mistrzostw Polski Rallycross
– I runda (Melk/Austria): 20-22 kwietnia;
– II runda (Nyirad/Węgry): 11-13 maja;
– III runda: (Słomczyn): 9-10 czerwca;
– IV runda: (Vilkyciai/Litwa): 24-26 sierpnia;
– V runda: (Sosnova/Czechy ): 19-21 października.