RALLYCROSS: POLAK W MISTRZOSTWACH EUROPY

W okresie świątecznym, gdy Polacy będą spędzać czas w rodzinnym gronie, młody student Politechniki Warszawskiej – Krzysztof Skorupski wyruszy do walki w wyścigach samochodowych o Mistrzostwo Europy w Rallycrossie.

To najważniejszy cykl o zwycięstwo na starym kontynencie składający się z 10 eliminacji w 10 różnych krajach. Początek drogi w walce o Mistrzostwo Europy jest w Wielkiej Brytanii.

Rallycross to kontaktowy sport gdzie 8 aut walczy bok w bok na szutrowo – asfaltowym torze. Do zawodów zgłosiło się prawie 70 zawodników z czego 30 aut to bezpośredni rywale Krzysztofa Skorupskiego.

Dla Krzysztofa to pierwszy pełen sezon w Mistrzostwach Europy. Dotychczas wystartował w wybranych rundach, ale mimo to wywalczył tytuł Wicemistrza Europy. Dlatego tak optymistycznie kibice patrzą na poczynania Polaka gdy przed nim pełen sezon i pełna szansa na walkę o najwyższą lokatę. Talent Skorupskiego dostrzegła także Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA i nominowała go do zaszczytnego tytułu Talent Roku 2011.

Ciekawostką jest że poczynania na torze Lydden Hill w Wielkiej Brytanii można będzie oglądać na żywo w telewizji Motors TV. Relacjonowane będą biegi i finały z niedzieli i poniedziałku. Zapraszamy do kibicowania polskiemu kierowcy.

Oficjalna strona zespołu: www.automax-rallycross.pl.