RALLYCROSS: POLFILL SPONSOREM MISTRZA ŁUKASZA ZOLLA

BMW-Zoll-1

Marka POLFILL, która oferuje produkty do renowacji i zabezpieczenia karoserii przed uszkodzeniami, została partnerem Łukasza Zolla, aktualnego Mistrza Polski Rallycross w klasie SuperNationals.

Jeden z najbardziej utalentowanych i utytułowanych kierowców w historii dyscypliny w naszym kraju jeździć będzie nadal w BMW.


Zobacz także:

SPORT


 

– Rallycross zawsze wzbudzał wiele emocji. To wyścigi dla tych, którzy uwielbiają szybką i efektowną jazdę. Startuję w nich już od ponad 20 lat. W tym roku będę chciał obronić zeszłoroczny tytuł. Nie będzie to proste. Mam liczną i mocną konkurencję, choćby Paweł Melon czy Robert Mazurkiewicz. Na sukces na torze ciężko pracuje cały zespół, który przygotowuje samochód. W tym sezonie zaprezentuję dwa samochody. Poza znanym już BMW wystartuje nowy wóz, Audi S1. Do przygotowania tego auta wykorzystałem produkty POLFILL – powiedział Łukasz Zoll.

BMW-Zoll-2

Łukasz sezon rozpocznie w znanym już kibicom BMW, zbudowanym tylko w jednym celu: aby wygrywać w zawodach rallycrossowych. Bazą tego samochodu jest nadwozie BMW E30, w całości sporządzone z kompozytów. Szyby wykonano z poliwęglanu. Serce tego samochodu to mocno osadzony silnik V8, o pojemności 4 litrów, generujący moc 286 KM. Skrzynia sekwencyjna, 6-ciobiegowa Kautoss. Zawieszenie Reiger. W sezonie 2018 Zoll zaprezentuje jeszcze jeden samochód, Audi S1.

– Ogromnie nas cieszy, że możemy wspierać Łukasza w startach w Rallycrossie. To utalentowany i bardzo pracowity zawodnik. Wierzymy, że uda mu się obronić zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski. Trzymamy mocno kciuki za sukces w najbliższych zmaganiach – powiedziała Bożena Chrapisińska, Menedżer ds. Sprzedaży Detalicznej i Hurtowej marki POLFILL.

Relacje ze startów Łukasza Zolla można śledzić na stronie www.zollracing.pl.

Łukasz Zoll, (ur. 28.03.1977 r.) jeden z najbardziej utytułowanych i doświadczonych polskich kierowców wyścigów Rallycross. Mistrz Europy Strefy Centralnej z 2008 i 2010 roku, pięciokrotny Mistrz Polski. W latach 2013 – 2015 trzy lata z rzędu Mistrz SuperCars. W sezonie 2018 startuje w kategorii SuperNationals w Mistrzostwach Polski Rallycross.

BMW-Zoll-3

Markę POLFILL wprowadziła na rynek polski w 2005 r. firma LERG SA – wiodący producent i eksporter żywic syntetycznych. Portfolio marki obejmuje szeroką gamę produktów 
– tj. szpachlówki, masy, podkłady, lakiery, zmywacze i rozcieńczalniki – które przeznaczone są do renowacji m.in. karoserii samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, łodzi oraz jachtów.

Kalendarz startów Mistrzostw Polski Rallycross 2018
* 7–8 kwietnia: Autodrom Słomczyn (MPRC);
* 12–13 maja: Oponeo Motopark Toruń (MPRC + FIA CEZ);
* 23–24 czerwca: Autodrom Słomczyn (MPRC);
* 28–29 lipca: Vilkyciai Rallycross (MPRC + LASF);
* 1–2 września: Oponeo Motopark Toruń (MPRC);
* 15–16 września: Autodrom Słomczyn (MPRC + LASF + FIA CEZ);
* 13–14 października: Oponeo Motopark Toruń (MPRC).

Kalendarz Baltic Sea Cup 2018:
* 14–15 lipca: Riga (Łotwa);
* 28–29 lipca: Vilyciai (Litwa);
* 13–14 października: Toruń (Polska).