RALLYCROSS: ŚWIĘTO MOCY NA TORZE W TORUNIU

Ral 1_7031

W długi weekend, 10 i 11 listopada odbędzie się szósta i siódma runda Rallycross Cup na torze w Toruniu. Zawody rozegrane zostaną w ramach motoryzacyjnego Święta Niepodległości – “Święta Mocy”.

Oprócz zawodów Rallycross na torze odbędzie się także eliminacja Driftu oraz motoryzacyjne pokazy i prezentacje. Dotychczas zawody Rallycross odbywały się w sobotę i niedzielę. Tym razem jednak eliminacja odbędzie się w innej konfiguracji czasowej – niedziela i poniedziałek.

sponsorenault


Zobacz także:
SPORT


W tym sezonie będzie to finałowa runda projektu Rallycross Cup. Powstał on z inicjatywy zawodników, aby wzorem Europy i świata przywrócić tej dyscyplinie dawną świetność. Frekwencja stale wzrasta do cyklu zgłaszają się nowi zawodnicy, którzy po sukcesie poprzednich eliminacji chcą dołączyć do już rywalizujących. Reaktywacja tego sportu zmotywowała też do udziału dawnych mistrzów tej dyscypliny.

Ral 2_7002

Będzie to też znakomita okazja, aby połączyć narodowe uroczystości ze sportem motorowym.

Dla tych, którzy nie będą mogli odwiedzić toru w Toruniu 10 i 11 listopada przygotowany zostanie przez vtix.pl, stream z sygnałem video na żywo. Nie ograniczy się on do ujęć z trybun, ale będzie też możliwość obejrzenia zawodów z wnętrza pojazdów podczas kwalifikacji i finałów. Wszystko to będzie dostępne na profilu Facebook.com/RallycrossCup dzięki specjalnie stworzonej do tego celu aplikacji.

Fot.: rallycrosscup.pl

Ral 3_6963