RED BULL KART FIGHT: POLSKA EDYCJA ROZPOCZĘTA

Red Bull Kart Fight 1

1 czerwca na 37 torach w całej Polsce rusza program Red Bull Kart Fight. Celem zawodów jest wyłonienie najlepszego amatorskiego kierowcy kartingowego. Polska edycja składa się z trzech etapów: kwalifikacji lokalnych, regionalnych i finału ogólnopolskiego.

Zwycięzca rodzimej rywalizacji będzie reprezentował nasz kraj w międzynarodowym finale Red Bull Kart Fight. Zostań mistrzem okolicy, odważ się być najszybszym w Polsce!


Zobacz także:
SPORT
NAJSZYBSZY AMATOR KARTINGU


Eliminacje do finału Red Bull Kart Fight toczyć się będą w 27 polskich miastach. Każdy, kto lubi sportowe emocje i chce przetestować swoje umiejętności, powinien przyjść i zawalczyć o mistrzostwo na lokalnym torze. Zawody skierowane są do amatorów – nieważne, czy startujące w nich osoby już poznały smak jazdy kartem czy dopiero zaczynają swoją przygodę. Przez blisko półtora miesiąca (1 czerwca – 14 lipca), będą mieć nieograniczoną liczbę szans, by poprawiać swój wynik! Uczestnicy z najlepszymi czasami okrążenia awansują do finałów regionalnych.

Red Bull Kart Fight_2

Na stronie projektu www.redbullkartfight.pl można śledzić ranking uczestników. Tam również znajdują się cenne rady i komentarze ambasadora projektu – Michała Kościuszko, jednego z najlepszych kierowców rajdowych. Nieprzypadkowo to właśnie kierowca rajdowy jest dobrym duchem wydarzenia:

– Moja kariera rozpoczynała się od kartingu i uważam, że to doskonała szkoła dla każdego potencjalnego profesjonalnego kierowcy. Dzięki kartingowi nauczyłem się jak znosić porażki i jak ciężko trzeba pracować na sukces. Sport motorowy jest jedną z piękniejszych dyscyplin i bardzo cieszę się widząc, jak coraz więcej osób garnie się do niego. Red Bull Kart Fight może być impulsem, dzięki któremu zainteresujemy wielu ludzi, by spróbowali swoich sił, uwierzyli w siebie i rozpoczęli pracę nad swoimi umiejętnościami. Nie mogę doczekać się podglądania i kibicowania ambitnym zawodnikom – zachęca Kościuszko.

Najlepsi na lokalnym torze, zakwalifikują się do etapu regionalnego – stąd już tylko krok do kartingowego święta w Krakowie – finału krajowego Red Bull Kart Fight. Najszybszy Polak na jesieni weźmie udział w globalnej rywalizacji z innymi zawodnikami ze świata.

Jak wystartować? Wystarczy przyjść na jeden z 37 oficjalnych torów programu (lista torów dostępna na stronie projektu). Wszyscy zainteresowani powinni zarejestrować się do programu Red Bull Kart Fight w recepcji, opłacić jazdę według normalnych stawek toru i powalczyć o najlepszy wynik.