RED BULL X-FIGHTERS 2012: NOWE LOKALIZACJE

13 kwietnia w Dubaju rusza tegoroczna Światowa Seria Red Bull X-Fighters 2012. Jak co roku na mapie lokalizacji pojawią się nowe i zaskakujące miejsca, w których najlepsi na świecie zawodnicy freestyle motocross będą walczyć o mistrzowski tytuł.

Już po raz drugi w historii seria Red Bull X-Fighters rozpocznie się w Dubaju. Dwunastu zawodników zmierzy się w widowiskowych pojedynkach FMX. Obok Dubaju na tegorocznej mapie serii pojawiły się inne, dobrze znane miejsca, takie jak Madryt i Sydney. Tegoroczny sezon zapewni zawodnikom emocjonującą rywalizację także w zupełnie nowych lokalizacjach. Już w maju zawody odbędą się w kalifornijskim Glen Helen, w czerwcu po raz pierwszy w historii zawodnicy zmierzą w Stambule a w połowie sierpnia w Monachium.

W 2012 roku Hiszpan Dany Torres będzie bronić tytułu mistrza, który wywalczył w ubiegłym sezonie, detronizując Amerykanina Nate’a Adamsa.

– Red Bull X-Fighters to najważniejsze mistrzostwa z najlepszymi riderami świata. Każdy z nich może czymś zaskoczyć – powiedział Dany Torres.

Do rywalizacji powraca po złamaniu nogi przed zawodami w Poznaniu – Andre Villa. Dzięki dobrym wynikom w pierwszej połowie sezonu 2011, Villa zajął finalnie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej – tuż za Torresem i Adamsem.

W ubiegłym roku swoich fanów zaskoczyli Australijczycy: Josh Sheehan oraz Cameron Sinclair, którzy podczas finału w Sydney wykonali podwójne backflipy. Tegoroczna poprzeczka została ustawiona wysoko, dzięki czemu emocji w nadchodzącym sezonie z pewnością nie braknie.

Harminogram i lokalizacje Red Bull X-Fighters 2012:
• Dubaj: 13 kwietnia;
• Glen Helen: 12 maja;
• Stambuł: 16 czerwca;
• Madryt: 20 lipca;
• Monachium: 11 sierpnia;
• Sydney : 6 października.

Fot.: www.redbullxfighters.com