RED BULL X-FIGHTERS 2012: TERAZ STAMBUŁ

W najbliższą sobotę, 16 czerwca zawody Red Bull X-Fighters po raz pierwszy w historii zawitają do Turcji. W Stambule, a dokładniej w Yedikule Dungeons (Twierdza Siedmiu Wież) odbędzie się trzeci przystanek sześcioodcinkowej najbardziej prestiżowej serii FMX na świecie.

Trzeci przystanek tegorocznej rywalizacji, który rozegrany zostanie w Stambule zapowiada się niezwykle emocjonująco! Amerykanin Todd Potter z pewnością zechce zwiększyć przewagę nad reprezentującym Nową Zelandię Levim Sherwoodem by pozostać na szczycie klasyfikacji generalnej. W ramach rozgrzewki przed zbliżającym się wydarzeniem – 30 maja w Stambule odbyły się pokazy FMX w ramach Red Bull X-Fighters jam, które obejrzało ponad 20 000 ludzi.

Todd Potter niespodziewanie triumfował podczas majowego przystanku w Glen Helen w Kalifornii. Jego wspaniały występ na największym torze w historii tego sportu i pierwsze w karierze zwycięstwo uplasowało go na szczycie stawki. Jednak Levi Sherwood i broniący tytułu mistrza Dany Torres z Hiszpanii, którzy na kalifornijskich wzniesieniach nie poradzili sobie aż tak dobrze i zajęli odpowiednio siódme i ósme miejsce, są przekonani, że na mniejszym torze w Turcji wrócą do gry o zwycięstwo.

Potter – który w Kalifornii skarcił Sherwooda i Torresa za odpuszczenie największej skoczni, jaką był 18-metrowy step-up – zebrał dotychczas 135 punktów. Tuż za nim w klasyfikacji generalnej są: Sherwood z liczbą 130 punktów oraz Javier Villegas z Chile, który był trzeci podczas inauguracyjnego przystanku w Dubaju oraz czwarty w Glen Helen, z sumą 120 punktów. Mający 50 punktów na koncie Torres zajmuje dziewiątą pozycję.

Zawodnikiem, na którego z pewnością pozostali riderzy będą musieli uważać podczas zbliżającej się rywalizacji jest Thomas Pages z Francji. Będzie to jego drugi występ w tegorocznej serii po tym jak w Glen Helen zaliczył udany przejazd i zajął drugie miejsce, co dało mu 80 punktów i piątą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Turecka rywalizacji rozpoczyna serię europejskich przystanków. Kolejne odbędą się w Madrycie 20 lipca i w Monachium 11 sierpnia. Sezon 2012 zakończy się 6 października w Sydney w Australii. Na wymagającym torze w Stambule zawodnicy będą wzbijać się na swych motocyklach na wysokość 15 metrów i pokonywać w powietrzu dystanse dochodzące do 30 metrów.

Więcej na: www.redbullxfighters.com oraz www.redbullxfightersnewsroom.com.

Relację na żywo z Red Bull X-Fighters w USA będzie można śledzić na www.redbull.tv.

Fot.: Red Bull