RENAULT: ALAIN PROST NOWYM AMBASADOREM MARKI

Ponad 30 lat po zapoczątkowaniu wspaniałej współpracy pomiędzy czterokrotnym Mistrzem Świata Formuły 1 a Renault, Alain Prost nadaje jej nowy wymiar. Przyjmując rolę ambasadora będzie się dzielił całym swoim doświadczeniem technicznym, profesjonalizmem i sławą z firmą Renault.

Przez cały rok będzie uczestniczył w zawodach sportowych nie tylko jako kierowca Renault, ale również jako komentator oraz ekspert samochodowy w trakcie różnych imprez organizowanych przez firmę lub z jej udziałem.

– Historia Renault jest ściśle związana z historią sportu samochodowego. Jestem bardzo przywiązany do marki, z którą zapisałem kilka najpiękniejszych kart mojej kariery sportowej – oświadczył Alain Prost.. Dlatego z wielką przyjemnością podjąłem się pełnienia misji ambasadora Renault.

– Cieszymy się, że Alain Prost zgodził się zostać ambasadorem marki – powiedział Carlos Tavares, Dyrektor Generalny ds. Operacyjnych Renault. Jako czterokrotny mistrz świata Formuły 1, słynący na całym świecie ze swojego doświadczenia technicznego, Alain jest bez wątpienia jednym z najbardziej wymagających klientów, jakich kiedykolwiek mieliśmy w Renault! Jest to osoba, która najlepiej może świadczyć o postępach dokonanych przez Renault w czasie ostatnich lat w dziedzinie jakości, innowacji technologicznych i osiągów.

W ubiegłym tygodniu w Moskwie Alain Prost wystartował w wyścigu Race Stars za kierownicą Dustera (model w Rosji dostępny jest pod marką Renault). Było to pierwsze oficjalne wystąpienie kierowcy w roli ambasadora firmy Renault.

Najważniejsze daty ze wspólnej historii Alaina Prosta i Renault
– 1976: Mistrz Francji Formuły Renault;
– 1977: Mistrz Europy Formuły Renault;
– 1981: kierowca Formuły 1 w stajni Renault-Elf. Pierwsze miejsce na podium w Grand Prix Argentyny; pierwsze zwycięstwo w Grand Prix Francji;
– 1982: zwycięstwo w dwóch pierwszych Grand Prix sezonu; czwarta lokata w końcowej klasyfikacji kierowców;
– 1983: Wicemistrz świata kierowców Formuły 1 w stajni Renault-Elf;
– 1993: Mistrz świata kierowców Formuły 1 w stajni Wiliams-Renault;
– 2009: Pierwszy start w Trophée Andros za kierownicą Dacii Duster;
– 2012: Zwycięstwo w Trophée Andros za kierownicą Dacii Lodgy „Glace”.