RENAULT CLIO CUP: DOBRY WYSTĘP RZEPECKIEGO

FRYB3737

Dużym sukcesem najmłodszego kierowcy zespołu Basenhurt A&T Racing Team, Adama Rzepeckiego zakończyły się rundy Renault Clio Cup Bohemia rozegrane na torze Motorsport Arena Oschersleben podczas Preis der Stadt Magdeburg.

W miniony weekend zawodnicy europejskiej serii odbywali swoją 8 i 9 rundę. W gościnnym występie Polak był w pierwszym wyścigu 18, a już w drugim – wbił się do pierwszej dziesiątki wyprzedzając wielu utytułowanych zawodników.

sponsorenault


Zobacz także:
SPORT


Piękna pogoda jaka towarzyszyła Clio Cup Bohemia dodała tylko uroku znakomitemu, gościnnemu występowi Adama Rzepeckiego. Jak zwykle kwalifikacje Adama poszły słabo i na 27 zawodników zajął on 21 czas.
Pierwszy wyścig to 18 pozycja, która rokowała dobrze przed drugim wyścigiem. Popołudniowy występ okazał się świetnym pościgiem i owocował w wyprzedzania i utrzymanie 10 miejsca na finiszu. Ten występ to również najlepsze miejsce Polskiego kierowcy w wyścigu Clio Cup Bohemia minionego weekendu.

Adam Rzepecki: Po starcie wyprzedziłem na pierwszym kółku Giermaziaka i Wójcika, którzy po chwili uwikłali się we wzajemną kraksę i nie ukończyli wyścigu. Cieszę się z wyniku, mojej dobrej jazdy i tempa jakie udało mi się utrzymać. Ten wyścig oglądał obserwator zagranicznego teamu i bardzo pozytywnie wyrażał się o moim występie. To mój dopiero drugi sezon, ale z każdym wyścigiem uczę się czegoś nowego. Najważniejszy jest progres w umiejętnościach.

Drugi z kierowców Basenhurt A&T Racing Team – Marek Rzepecki, zajmował kolejno 27 i 21 miejsce na mecie dwóch sprintów Clio Cup Bohemia na torze Oschersleben. Wynik z pewnością nie jest zadowalający, ale osiągnięcie mety w tak doborowym towarzystwie to zdecydowanie sukces.

Marek Rzepecki: Oba wyścigi na ostatnim miejscu, ale ukończone. Teraz czeka nas przerwa wakacyjna, jednak już powoli zaczynamy myśleć o kolejnym sezonie. W tym roku tak jak planowaliśmy, opuszczamy rundy Clio Cup w Moście i Brnie. Aktualnie powadzimy rozmowy z potencjalnym niemieckim sponsorem naszego zespołu i jeśli zostaną sfinalizowane, cały przyszły sezon spędzimy na niemieckich torach, pod opieką nowego zespołu mechaników. Takie będą wymogi nowego kontraktu. Dla Adama to wielka szansa na zdobycie nowego doświadczenia oraz na podniesienie umiejętności, które mogliśmy zobaczyć w drugim wyścigu.