RENAULT: HISTORIA EKO KTÓRA BRZMI TROCHĘ JAK Z BAJKI

Czy wszyscy mieszkańcy miejscowości mogą jeździć takim samym modelem samochodu? W dodatku w pełni ekologicznym, bo elektrycznym?

Okazuje się, że tak! Chodzi o Appy w departamencie Ariège, jedną z najbardziej odizolowanych od świata miejscowości we Francji.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Rozwój elektrycznej mobilności stał się w ostatnich latach ważną kwestią społeczną. Pojawia się nadzieja na zbudowanie lepszego i bardziej ekologicznego świata, którego częścią jest elektryczna mobilność. Aby pokazać, że przejście na samochody elektryczne jest dostępne dla wszystkich, Renault opracowało we współpracy z Publicis nowy program stworzenia pierwszej miejscowości ze w 100 proc. elektrycznymi samochodami. Tym miejscem jest Appy.

Przez trzy lata mieszkańcy będą mogli cieszyć się jazdą z napędem elektrycznym za kierownicą nowego ZOE i dzielić się swoimi wrażeniami. Ich doświadczenia napiszą nowy rozdział w historii francuskich miasteczek i wsi: jeśli taka miejscowość może się przestawić na samochody elektryczne, to na co czekają inni? Auta elektryczne nie są zarezerwowane jedynie dla dużych miast – można z nich korzystać wszędzie, a dostęp do infrastruktury ładowania jest coraz łatwiejszy.

W pierwszym kwartale 2020 roku rynek samochodów elektrycznych we Francji wzrósł trzykrotnie. Renault od 8 lat zajmuje czołową pozycję na tym bardzo dynamicznie rozwijającym się rynku. Marka umocniła status lidera we Francji wraz z wprowadzeniem nowego ZOE, który stał się punktem odniesienia na rynku z liczbą 100 000 sprzedanych egzemplarzy.

Jeśli coś jest możliwe w Appy, to jest możliwe wszędzie!

Po raz pierwszy Renault udostępni nowe ZOE każdemu gospodarstwu domowemu w miejscowości na okres trzech lat. Dostarczy również urządzenie do ładowania (terminal ładowania lub gniazdo domowe). Dostępne będą także publiczne punkty ładowania. Dzięki zasięgowi do 395 km w cyklu WLTP i możliwości doładowania akumulatora w zaledwie 30 minut do poziomu pozwalającego na przejechanie do 150 km model jest idealnym pojazdem do tego projektu, który ma pokazać zalety elektrycznej mobilności.

Inauguracja oryginalnego programu Renault miała miejsce 21 lipca w Appy, w obecności mera miejscowości, przedstawicieli regionu i Renault. Producent towarzyszyć będzie użytkownikom i wspierać ich w przejściu na w 100 proc. elektryczny napęd. Wdrożenie programu jest dla marki wyzwaniem: trzeba zmienić podejście i przełamać stereotypy związane z elektryczną mobilnością. Mieszkańcy Appy staną się nieoczekiwanymi ambasadorami projektu.

Renault sprzedaje swoje samochody w 134 krajach w blisko 12 000 punktów sprzedaży.