RENAULT: HISZPAŃSKI ORDER DLA CARLOSA GHOSNA

José Manuel Soria, hiszpański minister przemysłu, przyznał Carlosowi Ghosnowi Order Izabeli Katolickiej za wkład w utrzymanie przyjaźni i współpracy między Hiszpanią, a resztą wspólnoty międzynarodowej.

Carlos Ghosn spotkał się z Mariano Rajoyem, szefem hiszpańskiego rządu, by przedstawić mu plan przemysłowy spółki Renault w Hiszpanii na lata 2014–2016, który jest obecnie negocjowany z organizacjami związkowymi.

Carlos Ghosn został również zaproszony na audiencję przez Jego Wysokość Króla Hiszpanii Juana Carlosa I, z którym miał okazję wymienić poglądy na temat obecnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym w Hiszpanii i w innych krajach Europy.

– Pragnę podziękować rządowi hiszpańskiemu i Jego Wysokości Królowi Juanowi Carlosowi za to prestiżowe wyróżnienie. Hiszpania zawsze leżała w sercu Aliansu, od czasu jego powstania. Wraz z premierem Rajoyem mogliśmy podyskutować na temat realiów ekonomicznych i przemysłowych. Zapewnił mnie o swoim poparciu dla naszego planu przemysłowego w Hiszpanii. Jestem zaszczycony faktem spotkania z Jego Wysokością i dziękuję za możliwość wymiany spostrzeżeń na temat osiągnięć i oczekiwań spółki Renault w Hiszpanii – powiedział Carlos Ghosn.