RENAULT: KOLEJNA NAGRODA DLA NOWEGO CLIO

Nowe renault Clio, niedawno nagrodzone tytułem Najlepszego samochodu seryjnego na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Paryżu, otrzymało kolejne już międzynarodowe wyróżnienie – Złotą Kierownicę 2012.

Wyróżnienie w kategorii “Małe samochody” wręczone zostało w Berlinie Stefanowi Muellerowi, dyrektorowi operacyjnemu w Europie.

Z okazji 37. rocznicy ustanowienia nagrody do Złotej Kierownicy nominowano 44 kandydatów w sześciu kategoriach. W kategoriach monospace’ów i coupé/ kabrioletów zwycięzcy zostali wybrani bezpośrednio przez czytelników. W czterech pozostałych kategoriach ostateczny wybór poprzedziły pogłębione testy pięciu finalistów, przeprowadzone przez jury złożone z wyjątkowych osobowości na torze testowym w Balocco we Włoszech.

Nagroda Złotej Kierownicy wręczana jest od 1976 r. Renault ze swoimi 10 zwycięstwami jest jednym z najbardziej utytułowanych uczestników tego konkursu. Nagrodę zdobyły dotychczas Fuego coupé (1980 r.), Renault 9 (1981 r.) w segmencie samochodów kompaktowych, luksusowy sedan Renault 25 (1984 r.), Clio (1990 r.), Espace drugiej generacji (1991 r.), kompaktowy Renault 19 (1992 r.), Espace trzeciej i czwartej generacji (1997 r. i 2002 r.), kompaktowy monospace Scénic (2009 r.) i nowe Clio (2012 r.).

Nowe Clio jest pierwszym modelem prezentującym innowacyjną tożsamość Renault, stworzoną na podstawie świeżej koncepcji projektowej przedsiębiorstwa. Atrakcyjność modelu została wzmocniona dzięki odnowionej gamie silników o mniejszej pojemności, które pozwalają na ograniczenie zużycia paliwa do 20 proc. w stosunku do jego poprzedników. W teście Euro NCAP Clio z wynikiem 5 gwiazdek stało się standardem w zakresie bezpieczeństwa pasywnego, zdobywając najlepsze oceny w 3 z 4 kryteriów w segmencie samochodów miejskich. Niewątpliwym atutem Clio jest też jego pokładowy system multimedialny (system MEDIA NAV).