RENAULT: KOLEJNA PARTIA PREMIUM DLA TRANS POLONII

TransPolonia1a

Już wkrótce do polskich firm transportowych trafią pierwsze egzemplarze pojazdów Renault Trucks najnowszej generacji oznaczonej literą T.

Tymczasem sporym zainteresowaniem nadal cieszą się pojazdy dotychczas produkowanej rodziny Premium. W punkcie sprzedaży i serwisu Volvo Group Trucks Poland odbyła się uroczystość przekazania firmie Trans Polonia S.A. kolejnych ciągników Renault Premium, wchodzących w skład zamówienia obejmującego osiemnaście popularnych „Premiumek”.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


W efekcie zakupu tabor przewoźnika, posiadającego już 11 ciągników z naczepami cysternami i chłodniami, zajmującego się głównie transportem płynnych produktów chemicznych i spożywczych, będzie liczył w sumie 39 pojazdów.

– Przed podjęciem decyzji o zakupie pojazdów marki Renault, przez pół roku testowaliśmy ciągniki siodłowe kilku producentów obecnych na polskim rynku. Ze względu na specyfikę transportu ładunków płynnych, które mają dużą masę własną, zależało nam, aby były to ciągniki możliwie lekkie i przy tym ekonomiczne. Dużą rolę odegrała także satysfakcjonująca współpraca z lokalnym dealerem i serwisem, który od niedawna zajmuje się także obsługą sprzedaży i napraw pojazdów Renault Trucks. Braliśmy także udział w premierowych pokazach nowej gamy Renault Trucks w Lyonie i Warszawie. To bardzo interesujące i nowoczesne pojazdy. Niewykluczone, że w przyszłości także i najnowsze pojazdy Renault Trucks serii T trafią do naszej floty – mówi Agnieszka Meler, dyrektor organizacyjny firmy Trans Polonia S.A.

TransPolonia2a

Realizowane obecnie zamówienie obejmuje dostawę osiemnastu białych ciągników siodłowych Renault Premium 460.19T wyposażonych w silniki spełniające wymagania norm Euro 5. Jednostki współpracują z automatycznymi skrzyniami biegów Optidriver. Ze względu na to, że ciągniki zestawione będą z nowo zakupionymi naczepami – cysternami, w gdyńskim serwisie Volvo Group Truck Center (obsługującym jednocześnie dwie marki: Volvo Trucks i Renault Trucks) zostały one wyposażone w stosowne do tego typu zadań kompresory. Zarządzaniem flotą nowo zakupionych pojazdów Renault Trucks koordynuje system telematyczny Optifleet.

– Cieszymy się, że dzięki realizowanemu obecnie zamówieniu na pojazdy Renault Premium firma Trans Polonia S.A. dołączyła do grona naszych klientów flotowych. W najbliższym czasie planujemy wspólnie z klientem przeprowadzić szkolenie kierowców w zakresie ekonomicznej jazdy, co pozwoli na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie możliwości, jakie dają te sprawdzone i cenione nie tylko na naszym rynku pojazdy Renault Trucks – powiedziała Agnieszka Głowicka, menedżer serwisu Volvo Group Truck Center w Gdyni.

Trans Polonia3a