RENAULT: KOLEOS – SERIA SPECJALNA BOSE EDITION

Z początkiem 2012 roku oferta nowego Renault Koleos została wzbogacona o kolejne wydanie serii specjalnej Bose® Edition. Oprócz zaprojektowanego i dopasowanego do wnętrza pojazdu wysokiej klasy systemu nagłośnienia, wyposażenie tej wersji obejmuje szereg prestiżowych, specyficznych dla tego crossovera zewnętrznych i wewnętrznych elementów wystroju.

Renault Koleos Bose Edition będzie dostępne na terenie Polski w cenie 117 600 złotych. Zamówienia na ten model są już przyjmowane. Seria specjalna trafi do sieci marki (salonów) już w marcu br. Auto jest wyposażone w elastyczny i wydajny silnik 2.0 dCi 150 współpracujący z mechaniczną 6-przełożeniową skrzynią biegów i napędem 4×4.

Wprowadzona na rynki około dwudziestu krajów świata pierwsza edycja serii specjalnej Koleos Bose® Edition stanowiła w 2011 roku ponad 45 procent całkowitej sprzedaży Koleosa Fazy 1 na terenie Francji. W Polsce odsetek ten wyniósł 30 proc. (tyle samo w Europie). Sukces ten, porównywalny z wynikim gamy modeli Mégane i Laguna, stanowi ukoronowanie współpracy między firmami Bose® i Renault.

Charakter serii specjalnej Bose® Edition podkreślają następujące specyficzne elementy wystroju:
– obudowy lusterek wstecznych w kolorze aluminium;
– dodatkowo przyciemniane boczne szyby i szyba tylna;
– aluminiowe obręcze kół 17’’ w kolorze ciemnoszarym;
– wewnętrzne elementy ozdobne w czarnym błyszczącym kolorze;
– czarna, materiałowo- skórzana tapicerka (skóra ekologiczna).

Standardowe elementy wyposażenia serii specjalnej Bose® Edition: poziom wyposażenia Dynamique +

Na zewnątrz:
– boczne napisy „Bose”
– obudowy lusterek wstecznych w kolorze aluminium
– dodatkowo przyciemniane boczne szyby i szyba tylna

Wewnątrz:
– zaprojektowane i dopasowane nagłośnienie Bose Sound System z 7 głośnikami, subwooferem, wbudowanym wzmacniaczem cyfrowym, odtwarzaczem CD MP3 i systemem Bluetooth;
– panel złączy cyfrowych Plug & Music (złącza USB + Jack);
– tylna kanapa składana w układzie 1/3 – 2/3;
– aluminiowe listwy progowe z napisem „Bose”;
– wewnętrzne elementy ozdobne w czarnym, błyszczącym kolorze;
– tapicerka materiałowa łączona z elementami skóry ekologicznej w kolorze czarnym z szarymi przeszyciami;

Najważniejsze, dostępne w opcji elementy wyposażenia Serii Specjalnej Renault Koleos Bose Edition

– aluminiowe obręcze kół 18’’;
– reflektory bi-ksenonowe;
– szklany, panoramiczny dach regulowany elektrycznie;
– przednie fotele podgrzewane.

Dostępne kolory nadwozia: Biel Arktyczna, Biel Ecru, Szary Mars, Beż Mineralny, Czerń Nocy.

TWORZONY NA MIARĘ

Od 2007 roku Renault powierza firmie Bose® zadanie projektowania wysokiej klasy samochodowych systemów audio, umożliwiających wierne odtwarzanie utworów w sposób, jakiego życzyłby sobie każdy artysta. Zaprojektowane z uwzględnieniem specyfiki kabiny poszczególnych modeli systemy audio Bose® zapewniają wysoką precyzję i realizm dźwięków, niemal jak przy słuchaniu muzyki na żywo.

W celu zapewnienia we wnętrzu Renault Koleos tak naturalnego brzmienia, firma Bose® postanowiła zacząć od zera, aby uwzględnić wszystkie elementy składowe kabiny poprzez przeprowadzenie ponad tysiąca pomiarów akustycznych. Dzięki wspólnym wysiłkom konstruktorów z firmy Bose® i Renault powstał zoptymalizowany system audio, uwzględniający już na starcie rodzaje użytych materiałów oraz kształty elementów wnętrza tego modelu. Liczba oraz rodzaj głośników, ich rozmieszczenie oraz sposób przetwarzania i równoważenia sygnału dźwiękowego zostały określone w sposób umożliwiający odtwarzanie dźwięków o typowej dla Bose® jakości: bogate, naturalne i zrównoważone brzmienie dociera jednakowo do wszystkich pasażerów przy wszystkich poziomach głośności.