RENAULT – NISSAN: RUSZYŁA DRUGA LINIA W TANGERZE

Alliance_51453

W Tangerze odbyła się inauguracja drugiej linii produkcyjnej w zakładzie Aliansu Renault- Nissan. Zwiększy ona moce produkcyjne zakładu do 340 000 samochodów rocznie od 2014 roku.

Uruchomienie drugiej linii wymagało inwestycji 400 milionów euro. Będą na niej produkowane dwa flagowe modele gamy Dacia – Sandero i Sandero Stepway. Dzięki tej inwestycji, będącej efektem partnerstwa publiczno- prywatnego Królestwa Maroka i Grupy Renault, fabryka w Tangerze stanie się największym zakładem produkcyjnym w Afryce, co doskonale oddaje ambicje przemysłowe Maroka.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Stanie się ona również podwaliną pod wzrost produktywności i rozwoju sektora samochodowego w tym kraju. Do sukcesu rozbudowy zakładu przyczyniło się także zaangażowanie dostawców. Jest to kolejny etap ambitnego planu rozwoju zakładu Renault- Nissan w Tangerze realizowanego wraz z Królestwem Maroka, we współpracy ze stowarzyszeniem AMICA (Marokańskie Stowarzyszenie na rzecz Przemysłu i Handlu Samochodowego).

– Uroczystość ma dla nas szczególne znaczenie. Odzwierciedla wolę Renault realizacji podjętych zobowiązań, a także wolę instytucji marokańskich na rzecz rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w Maroku. Jestem przekonany, że na tej drugiej linii produkcyjnej będą powstawały modele Sandero, reprezentujące światowy poziom jakości, przyczyniając się do umocnienia oznaczenia „Made in Morocco” na arenie międzynarodowej – oświadczył Jacques Prost, Dyrektor Generalny Grupy Renault w Maroku.

Na potrzeby nowej linii zatrudniono 1 400 osób, zwiększając tym samym zatrudnienie w zakładzie do 5 000 pracowników. Instytut IFMIA (Instytut Kształcenia Specjalistów dla Przemysłu Motoryzacyjnego) kontynuuje strategię rozwoju w celu dalszego podnoszenia kompetencji nowozatrudnionych oraz pracowników zakładu o dłuższym stażu pracy.

Zakład w Tangerze, otwarty 9 lutego 2012 roku przez króla Maroka Mohammeda VI w obecności Carlosa Ghosna, Prezesa Aliansu Renault-Nissan, ma na swoim koncie bardzo udany rozruch i umiejętnie podnosi dzień po dniu swój know-how, realizując wyznaczone cele.