RENAULT: NOWE KANGOO JUŻ JEST (CENA OD 63 700 ZŁ)

R 1_49893

W ślad za odnową furgonetki Renault w styczniu br., obecnie przyszła kolej na odnowę produkowanego w zakładzie MCA w Maubeuge (Francja) kombivana, dostępnego w dwóch długościach nadwozia. Kangoo i Grand Kangoo otrzymują zmieniony przód nadwozia.

Oficjalna prezentacja modelu nastąpiła 7 marca podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Na polskim rynku można już składać zamówienia na Nowe Kangoo, Kombivan w gamie polskiej oferowany jest w cenie od 63 700 złotych.


Zobacz także:
PREMIERY


Renault Kangoo, flagowy model w segmencie kombivanów, sprzedało się dotychczas w Europie w ilości ponad 900 tys. egzemplarzy od momentu jego wprowadzenia na rynek. W tym roku modernizuje się i wzbogaca o nowe wyposażenie. Przód auta zmienia się, przyjmując kształt zgodny z nową stylistyką marki Renault, z powiększonym i umieszczonym pionowo logo. Dzięki temu design zyskuje na wyrazistości i atrakcyjności w porównaniu do poprzedniego i lepiej odzwierciedla nowoczesny charakter auta i cechującą je niezawodność.

Różnicę między gamą wersji osobowych i dostawczych podkreślają specyficzne dla każdej z nich zderzaki. Zderzak kombivana ozdobiony jest osłoną chłodnicy z akcentami w kolorze lśniącej czerni i chromu, a reflektory są podkreślone czarnymi wstawkami kloszy (zależnie od poziomu wyposażenia). Zmieniony został również kształt lusterek wstecznych i tylnych świateł. Renault Kangoo jest obecnie odstępne w 8 kolorach nadwozia, w tym w trzech nowych: niemetalizowanym Biały Minéral oraz metalizowanych Szary Kasjopea i Jasny Srebrny.

R 2_49389

Wewnątrz zmieniona została środkowa konsola, wzbogacając się o dodający prestiżu panel w lśniącym, czarnym kolorze, grupujący elementy sterowania radiem i klimatyzacją (zależnie od wersji i poziomu wyposażenia). Zastosowano nową kierownicę, identyczną jak w Renault Scénic (w nowych wersjach silnikowych). Jeśli chodzi o tapicerkę, siedzenia Celsius, montowane poprzednio w najwyższych wersjach wyposażenia Fazy 1, są obecnie dostępne w standardzie w wiodących wersjach gamy Helios oraz w wersji Extrem.

Nowe wersja w gamie: Extrem

W gamie polskiej w ofercie następują zmiany w najwyższym poziomie wyposażenia. Dotychczasowa wersja Privilege zostanie zastąpiona wersją Extrem. Wyróżnia się ona terenowym wyglądem. Posiada dwukolorowy przedni zderzak łączący matową czerń z wkładką ciemnoszarą. Lusterka wsteczne i 15’’ aluminiowe obręcze kół również otrzymują wykończenie w kolorze ciemnoszarym. Tylne boczne szyby są dodatkowo przyciemniane. Wersja ta posiada montowane w standardzie relingi dachowe. Na bokach nadwozia pojawiają się naklejki nadające autu bardziej stylowy wygląd. Nowe technologie, takie jak ESC z funkcją Extended Grip, wspomaganie ruszania pod górę czy system multimedialny R-LINK są dostępne w opcji.

Silniki

Nowa gama Kangoo wyróżnia się niskim zużyciem paliwa. Kangoo oferowane jest z bardzo oszczędnymi i wydajnymi silnikami, na czele z Energy dCi 90, zużywającym 4,3 l/100 km (w cyklu mieszanym NEDC) i emitującym 112 g CO2/km . W celu ograniczenia zużycia paliwa, model wyposażono w standardzie we wskaźnik zmiany biegów oraz w tryb jazdy Eco. System ten steruje wielkością momentu obrotowego silnika, wskaźnikiem zmiany biegów (wyświetlanie z wyprzedzeniem) oraz charakterystyką pracy pedału gazu.

R 3_49919

Obniżenie zużycia paliwa przekłada się również na obniżenie kosztów użytkowania i TCO, co jest szczególnie cenne z punktu widzenia użytkowników flot pojazdów, samorządów lokalnych i urzędów państwowych. Okresy międzyprzeglądowe w przypadku nowych silników w gamie zostały wydłużone do 2 lat/40 000 km .

Jakość

Kangoo i Grand Kangoo są autami skierowanymi do rodzin i użytkowników prowadzących działalność gospodarczą, oczekujących najwyższego poziomu jakości postrzeganej i niezawodności. Sprawdzony układ jezdny Renault Scénic zapewnia temu kombivanowi optymalny poziom komfortu i niezawodności.

W fazie opracowywania nowego Kangoo, konstruktorzy Renault z uwagą przyjrzeli się elementom, takim jak: wykończenie punktów zgrzewania, jakość spasowania drzwi (promienie krzywizn, równomierność), precyzyjniejsze nanoszenie mas szpachlowych oraz przede wszystkim poprawa parametrów akustycznych (wyciszenie, profil aerodynamiczny, silniki).

W tej ostatniej kwestii, która mogła sprawiać pewne kłopoty w pierwszych generacjach kombivanów, w ciągu ostatnich 15 lat następowała systematyczna poprawa. Zstosowano większa liczbę pianek wygłuszających, a nowy design pozwolił poprawić profil aerodynamiczny pojazdu.

R 4_49853


Nowe elementy wyposażenia

Oferta elementów wyposażenia i technologii zwiększających komfort podróżowania została rozbudowana i unowocześniona. Obejmuje ona w szczególności system multimedialny R-Link, z umożliwiającym optymalizację przejazdów, wbudowanym systemem nawigacji TomTom LIVE oraz licznymi funkcjami, takimi jak: polecenia głosowe, ostrzeżenia o niebezpiecznych strefach czy głosowy odczyt poczty elektronicznej. Zmieniona gama radioodbiorników obejmuje 3 pozycje katalogowe: radioodbiornik ze złączami USB i Bluetooth, radioodbiornik z odtwarzaczem płyt CD MP3 i złączami USB i Bluetooth oraz radioodbiornik sprzężony z systemem Renault R-Link, umożliwiający obsługę poszczególnych funkcji R-Link podczas jazdy na równi z systemem poleceń głosowych.

W ofercie znalazł się również system ESC nowej generacji, z układem wspomagania ruszania pod górę (Hill Start Assist) i systemem Extended Grip, zwiększającym skuteczność napędu w trudnych warunkach drogowych. Poprawia on właściwości trakcyjne pojazdu, działając na koła przednie i służąc poprawie przyczepności kół w trudnych warunkach drogowych (grząskie i niestabilne nawierzchnie: błoto, śnieg, piasek itp.). Jest on aktywowany wciśnięciem przycisku. System optymalizuje działanie ESC w celu ułatwiania ruszania z miejsca w trudnych warunkach.

W ofercie kombivana zachowane zostały wszystkie innowacje i funkcje, takie jak: innowacyjne relingi dachowe czy tylna kanapa, dzielona w układzie 1/3-2/3, przedni fotel pasażera z oparciem, składanym do położenia tworzącego całkowicie płaską podłogę o maksymalnej długości 2,50 m w przypadku Kangoo i 2,85 m w przypadku Grand Kangoo.