RENAULT: NOWE KANGOO ORAZ EXPRESS W PRZYSZŁYM ROKU

Na początku lutego 2021 roku ruszą w Polsce zamówienia na gamę nowych samochodów Kangoo Van, Express Van oraz Kangoo osobowe.

Samochody zostaną oficjalnie wprowadzone na rynek niedługo potem – na początku maja.


Zobacz także:

ECO

UŻYTKOWE


 

Renault prezentuje nową generację czterech modeli Kangoo i Express, które będą dostępne zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej. Kangoo Van i Kangoo osobowe będą również dostępne w wersji elektrycznej.

Kangoo Van – furgonetka wyróżniająca się atletycznym i dynamicznym designem, jest przeznaczona głównie dla przedstawicieli flot oraz firm działających w sektorze handlu i usług, które poszukują pojazdu dostosowanego do ich potrzeb biznesowych, wyposażonego w najnowsze technologie.

Easy Side Access (ułatwiony dostęp do przestrzeni ładunkowej z boku pojazdu) to innowacja, która sprawdza się w szczególności w zatłoczonych centrach miast, bowiem zapewnia łatwy dostęp do ładunku, niezależnie od wielkości miejsca parkingowego. Dzięki usunięciu środkowego słupka nowy pojazd oferuje wiodącą szerokość otworu przesuwnych drzwi bocznych, która wynosi 1,416 mm (dwukrotnie większą w porównaniu z poprzednią wersją).

Easy Inside Gallery (wewnętrzny stelaż podsufitowy) to składany wewnętrzny stelaż podsufitowy, który pozwala lepiej wykorzystać przestrzeń ładunkową pojazdu. Przewóz długich i zajmujących dużą objętość przedmiotów tuż pod sufitem, uwalnia dodatkowe miejsce na podłodze.

Nowe Kangoo Van ma bardziej muskularną sylwetkę. Przód samochodu został całkowicie zmieniony. Akcentem jest chromowany pas biegnący między grillem a przednim zderzakiem. Z bok przykuwają uwagę ostro zarysowane linie z wyraźnymi przetłoczeniami. Efekt dopełniają wydatne nadkola. Wnętrze zostało zaprojektowane całkowicie od nowa. Deska rozdzielcza kryje wiele praktycznych schowków. Fotele o zmienionym kształcie są bardziej trwałe i zapewniają większy komfort.

W samochodzie nie zabraknie systemu multimedialnego Renault Easy Link oraz nowych systemów wspomagających prowadzenie, w tym systemu wspomagania widoczności Permanent Rear View. Zapewnia on doskonałą widoczność do tyłu i sprawdza się w szczególności w samochodach wyposażonych w przegrodę między kabiną pasażerską a przestrzenią ładunkową.

Inne nowości to m.in. Trailer Swing Assist (system zapobiegający myszkowaniu przyczepy), Brake Stability Control (kontroli stabilności podczas hamowania) oraz Advanced Emergency Active Braking (AEBS, wspomagania nagłego hamowania).

Różnorodność wersji ze względu na wymiary nadwozia oraz bogata gama dostępnych silników sprawiają, że auto sprawdzi się w każdej sytuacji. Model będzie dostępny w dwóch długościach, z mechaniczną lub automatyczną skrzynią biegów, z silnikiem benzynowym, wysokoprężnym lub elektrycznym. Przestrzeń użytkowa wynosi od 3,3 do 3,9 m3 w wersji standardowej i od 4,2 do 4,9 m3 w wersji długiej.

Kangoo, elegancki i przestronny kombivan z pięcioma pełnowymiarowymi miejscami wpisuje się w potrzeby rodzin prowadzących aktywny tryb życia. Oferuje nowoczesny design, bogate wyposażenie, nowe systemy wspomagające prowadzenie oraz wysoki poziom komfortu.

Oba modele będą produkowane we francuskich zakładach Renault w Maubeuge.

Nowy Express Van, praktyczny i funkcjonalny furgon, jest kierowany do przedsiębiorców i małych flot. Komfort i jakość wnętrza podkreśla wzmocniona konstrukcja foteli. Projektanci poświęcili szczególną uwagę praktycznym schowkom oraz ergonomii. Model oferuje 48 litrów pojemności schowków. Pojemność ładunkowa wynosi od 3,3 do 3,7 m³.

Express wyposażony jest w system multimedialny Renault Easy Link. Samochód został wyposażony w liczne systemy wspomagające prowadzenie takie jak: Rear- View Assist (monitorowania strefy tylnej podczas jazdy do przodu), Blind Spot Warning (monitorowania martwego pola), Front & Rear Park Assist (asystent parkowania przodem i tyłem), a także lusterko Wide View Mirror.

Oferta Renault Pro+ obejmuje lekkie samochody dostawcze dostosowane do indywidualnych potrzeb i pełen pakiet związanych z nimi usług, za pośrednictwem dedykowanej sieci obejmującej 650 punktów sprzedaży i serwisów na całym świecie.

Renault planuje zelektryfikować całą gamę swoich furgonów i furgonetek do 2022 roku.