RENAULT: NOWE KANGOO Z TYTUŁEM INTERNATIONAL VAN OF THE YEAR 2022

Nowe Renault Kangoo Van zostało uhonorowane tytułem International Van Of The Year (IVOTY) 2022 przez jury złożone z 24 europejskich dziennikarzy

Podczas targów Solutrans w Lyonie Jarlath Sweeney, przewodniczący jury konkursu IVOTY, wręczył Markowi Sutcliffe’owi, dyrektorowi Renault Group ds. samochodów dostawczych nagrodę i tytuł International Van Of The Year 2022 dla Nowego Kangoo Van. Ogólnoeuropejskie jury złożone z 24 dziennikarzy cieszących się opinią uznanych ekspertów w dziedzinie samochodów dostawczych, ciężarowych i branży transportowej zdecydowało, że najnowsza furgonetka Renault uplasowała się na czołowym miejscu wśród 14 lekkich samochodów dostawczych 11 marek wprowadzonych do sprzedaży w ostatnich miesiącach.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


&nbsp

Jako główne kryterium do przyznania nagrody jury IVOTY wybrało trwałe przyczynianie się pojazdów do efektywności, bezpieczeństwa i spełnienia norm ochrony środowiska w segmencie lekkich samochodów dostawczych.

Renault odbiera nagrodę IVOTY już po raz czwarty po tytułach uzyskanych przez model Master w 1998 roku, Trafic w 2002 roku i Kangoo Z.E. w 2012 roku.

Mark Sutcliffe, dyrektor Renault Group ds. samochodów dostawczych powiedział: Chciałbym bardzo podziękować całemu, europejskiemu jury za przyznanie Nowemu Renault Kangoo Van tytułu „International Van Of The Year 2022”. Renault przywiązuje dużą wagę do tej nagrody i jest ona powodem do wielkiej dumy dla naszych pracowników. Jest rekompensatą za wysiłki w projektowaniu i produkowaniu kompaktowej furgonetki według najwyższych standardów jakościowych, której unikatowa na rynku innowacyjność ma na celu ułatwianie codziennej pracy klientom biznesowym. Ta prestiżowa nagroda jest kolejnym już wyrazem uznania dla zmysłu innowacji i know-how Renault w segmencie lekkich samochodów dostawczych, już od ponad 120 lat.

NOWE KANGOO VAN – INNOWACYJNA FURGONETKA

Nowe Kangoo Van jest przeznaczone przede wszystkim dla klientów flotowych, małych, ale wymagających firm usługowych i sklepów. Dla tych którzy szukają samochodu na miarę ich potrzeb, wyposażonego w najnowsze technologie i nowatorskie rozwiązania ułatwiające pracę. Ta innowacyjna furgonetka o atletycznej i dynamicznej stylistyce oferuje:

Ułatwiony załadunek bagaży dzięki innowacyjnemu i niespotykanemu na rynku systemowi Open Sesame by Renault z najszerszym dostępem z boku na rynku (1,45 m) dzięki wyeliminowaniu środkowego słupka po stronie pasażera. Nowe Kangoo Van jest wyposażone również w system Easy Inside Rack – składany stelaż, który pozwala lepiej wykorzystać strefę ładunkową i umieścić długie przedmioty pod dachem.

Najwyższy poziom parametrów w tej kategorii – pojemność przestrzeni ładunkowej sięgająca 3,9 m3 w standardowej wersji, ładowność 600 kg, w opcji nawet 800 kg oraz możliwość holowania przyczepy o masie 1 500 kg.

Nowoczesne, estetyczne i ergonomiczne wnętrze kabiny o podwyższonym komforcie termicznym i akustycznym, schowki o łącznej pojemności 60 litrów oraz jako opcja możliwość przewozu w kabinie dwóch pasażerów obok kierowcy. Konfiguracja ta pozwala na przekształcenie kabiny w mobilne biuro po złożeniu oparcia środkowego fotela.

Najnowszej generacji urządzenia do komunikacji z nowym systemem multimedialnym Renault EASY LINK z 8-calowym ekranem, ergonomiczna stacja dokująca do smartfona, bezprzewodowa ładowarka 15 W, karta Renault hands-free zapewniająca łatwy i bezpieczny dostęp do pojazdu oraz 2 gniazda USB i 2 gniazda zasilające 12 V.

Szeroka gama systemów wspomagających prowadzenie najnowszej generacji, w tym asystent stałego monitorowania strefy za samochodem, aktywny system wspomagania nagłego hamowania, układ kontroli stabilności przyczepy czy też system monitorowania martwego pola oraz asystent utrzymania pasa ruchu.

Gama wydajnych silników benzynowych 1.3 TCe i wysokoprężnych 1.5 Blue dCi dostępnych z mechaniczną skrzynią 6-biegową.

Wiosną 2022 roku Nowe Kangoo Van będzie także dostępne w wersji z napędem elektrycznym „E-Tech”, a w późniejszym terminie pojawi się wersja z przedłużonym rozstawem osi.

ZAKŁAD W MAUBEUGE – NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI CENTRUM PRODUKCYJNE

Od 1997 roku fabryka Renault w Maubeuge w regionie Hauts-de-France jest flagowym zakładem produkcyjnym modelu Kangoo. Na potrzeby uruchomienia produkcji Nowego Kangoo w wersji dostawczej i osobowej oraz modeli dla partnerskich marek Mercedes-Benz i Nissan zakład w Maubeuge zainwestował 450 milionów euro w gruntowną przebudowę w celu dostosowania procesów technologicznych i utrzymania najwyższego poziomu wydajności obejmującą: nową linię pras High Speed XXL przeznaczoną do tłoczenia wielkoformatowych elementów, 630 nowych robotów blacharskich, nowe roboty lakiernicze i nową linię kontroli jakości lakierów, modernizację linii montażowych z zaopatrzeniem w części w systemie full-kitting oraz nową linię wykończeniową.

W fabryce wybudowano też nowy zakład montażu akumulatorów, by przygotować się do wprowadzenia do produkcji wersji Nowego Kangoo Van z napędem elektrycznym, która ma się pojawić w sprzedaży wiosną 2022 roku.

RENAULT KANGOO – PRAWDZIWA SUCCESS-STORY

Od wprowadzenia na rynek w 1997 roku Renault wyprodukowało na całym świecie 4,3 miliona samochodów Kangoo trzech generacji w wersji osobowej i dostawczej. Produkowane głównie w Maubeuge Kangoo powstawały również w zakładzie Santa Isabel w Córdoba, w Argentynie.