RENAULT TRUCKS: SPECJALIŚCI DS. PRZEKAZANIA POJAZDU

renault_t_2

Od utworzenia tego stanowiska ponad 10 lat temu, pracujący w Renault Trucks „specjaliści ds. przekazania pojazdu” – VDS (Vehicle Delivery Specialists) – ogrywają kluczową rolę.

Są najważniejszymi pośrednikami między sprzedawcami a nabywcami, odpowiedzialnymi za prezentację i wydanie pojazdu. Po przeszkoleniu w zakresie nowej gamy pojazdów, wzmacniają relacje firmy z klientami, zapewniając, że odbierane przez nich pojazdy zaczynają przynosić zyski od samego początku użytkowania.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Renault Trucks jest jedynym we Francji producentem, oferującym spersonalizowany proces przekazania pojazdu. W całym kraju posiada 160 specjalistów VDS.

Członkowie zespołu VDS Renault Trucks przechodzą regularne szkolenia: każdy z nich przynajmniej raz w roku uczestniczy w dwudniowym kursie, który ma na celu zaktualizowanie wiedzy na temat najnowszych elementów wyposażenia pojazdu, a także praktycznych umiejętności w zakresie ekonomicznej jazdy. Program ten może obejmować moduł szkoleniowy Optifuel Academy, po zaliczeniu którego specjaliści VDS nabywają uprawnienia do prowadzenia dwugodzinnych zajęć z ekonomicznej jazdy, w ramach procesu przekazania pojazdu.

Aktualnie uprawnienia Optifuel Academy posiada około 50 członków zespołu VDS. W ramach przygotowań specjalistów VDS do pracy z nową gamą Renault Trucks zorganizowano specjalne 2,5-dniowe szkolenie. Szefem tego programu był Loïc Arnal, instruktor jazdy i obsługi technicznej w Renault Trucks France Training.

– VDS pełni kluczową rolę w przygotowaniu klientów do czerpania maksymalnych korzyści ze swoich pojazdów, zwłaszcza tych należących do nowej gamy. Nasi specjaliści muszą być gruntownie zaznajomieni z nowymi technologiami dostępnymi w naszych pojazdach, by móc nauczyć przyszłych kierowców perfekcyjnego korzystania ze swoich narzędzi pracy – mówi Arnal.

Cel jest jasny: po zakończeniu procedury przekazania klienci muszą umieć do maksimum wykorzystywać możliwości swoich pojazdów ciężarowych i ich wyposażenia w celu oszczędzania paliwa, by pojazdy były dla nich źródłem zysków już od pierwszego kilometra.

Aby to osiągnąć, specjaliści VDS szczegółowo i bez pośpiechu prezentują pojazd, wyjaśniając i demonstrując działanie poszczególnych podzespołów i funkcji. Wszystko odbywa się w ramach etapowej, jednolitej w całej Francji procedury. Po jej zakończeniu, specjalista VDS, bazując na informacjach uzyskanych od klienta, opracowuje indywidualny harmonogram obsługi serwisowej pojazdu.

Jako ogniwo pośrednie, realizujące funkcję częściowo handlową i częściowo posprzedażną, specjalista ds. dostawy pojazdu wydatnie przyczynia się do realizacji nadrzędnego celu firmy, jakim jest najwyższa jakość obsługi klienta. Renault Trucks bezustannie szkoli nowych kandydatów na członków zespołów VDS. Wdrożona początkowo we Francji, idea VDS jest obecnie rozwijana również we Włoszech i stopniowo rozszerzana na inne kraje Europy.