RENAULT: WSPÓŁPRACA Z AUTOMOBILKLUBEM MONAKO

1.Renault Alpine

Grupa Renault i Automobilklub Monaco (ACM) z poinformowały o przedłużeniu swojej strategicznej współpracy o kolejne trzy lata. ACM jest jednym z najsłynniejszych automobilklubów na świecie.

Organizuje kultowe zawody, takie jak Grand Prix Formuły 1, Rajd Monte Carlo czy Rajd Monte Carlo samochodów zabytkowych, w którym startuje obecnie ponad 300 zespołów. Zgodnie z nowym porozumieniem firma Renault będzie dostarczała samochody dla VIP-ów oraz pojazdy potrzebne do organizacji wszystkich imprez ACM.


Zobacz także:
SPORT


Przykładem jest np. współpraca przy Grand Prix Monako na którym Renault udostępniło 80 samochodów, z których korzystali: ACM, oficjalni goście i stowarzyszenia należące do FIA. Podczas weekendu Grand Prix, Renault zaprezentowało swoje najnowsze modele, w tym: nowy elektryczny samochód miejski ZOE, miejski crossover Captur i Clio R.S. 200 EDC. Na Rajdzie Monte Carlo samochody Renault przewiozły ponad 800 osób. Flota obejmowała różne modele, m.in. Dacię Duster i Renault Espace.

Formuła Renault 3.5 Series, jeden z najbardziej znanych wyścigów jednoosobowych bolidów, od lat odbywa się przy okazji Grand Prix F1. Podczas jej ubiegłorocznej edycji został zaprezentowany samochód koncepcyjny Alpine 110-50 (ZAR), zaprojektowany przez Laurensa van den Ackera. W tym roku w Monako odbył się debiut małego bolidu Twin’Run. Na początku roku Carlos Tavares, dyrektor generalny ds. operacyjnych Grupy Renault i Jean Ragnotti wzięli udział w rajdzie zabytkowych samochodów za kierownicą Alpine A110.

Jean-Michel Jalinier, prezes Renault Sport F1: Współpraca z ACM jest jedną z najtrwalszych w naszej historii. Naturalna relacja biznesowa między dwoma podmiotami z frankofońskiej branży samochodowej przekształciła się z czasem we współdziałanie przynoszące liczne korzyści dla obu stron. Dzięki współpracy z ACM mogliśmy skorzystać z okazji, które w innej sytuacji by się nie nadarzyły. Z niecierpliwością czekamy na możliwość organizowania jeszcze większej ilości wydarzeń i nadal będziemy zapewniać ACM i jej zaproszonym gościom jak najlepsze wsparcie.