RENAULT: ZNANA AKTORKA JEŹDZI NOWĄ HYBRYDĄ PLUG-IN

Ambasadorka Renault, aktorka i wokalistka, miłośniczka motoryzacji – Anna Dereszowska jeździ nowym hybrydowym modelem Captur.

Samochód w wersji Intens E-TECH Plug-in, w kolorze pomarańczowym Orange Atacama ma czarny dach Etoile.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Podczas prac rozwojowych nad pojazdem z napędem hybrydowym wykorzystano wiedzę i doświadczenie w projektowaniu bolidów Renault DP World F1 Team. Produkowane seryjnie hybrydy wykorzystują technologię opracowaną na potrzeby wyścigów Formuły 1.

– W codziennych decyzjach staram się kierować dobrem naszej planety i nie inaczej jest w przypadku jazdy samochodem. Ochrona środowiska ma znaczenie także dla Renault, dlatego zdecydowałam się na hybrydowe Renault Captur E-TECH Plug-in. Nie mam problemu z parkowaniem, a.po mieście jeżdżę prawie wyłącznie w trybie elektrycznym. Akumulator można łatwo doładować, nawet z domowego gniazdka. Samochód świetnie sprawdza się też w podróżach poza miastem – powiedziała Anna Dereszowska.

Jeden samochód z trzema silnikami

Układ napędowy montowany we wszystkich modelach Renault z jednostkami hybrydowymi jest dostępny w jednym z dwóch wariantów: E-TECH Hybrid w technologii pełnej hybrydy (HEV lub full hybrid) i E-TECH Plug-in Hybrid (PHEV lub hybryda z możliwością ładowania).

Inżynierowie marki zaprojektowali dla oferty napędów hybrydowych praktyczne rozwiązanie. Wykorzystuje technologie chronione ponad 150 patentami i jest oparte na szeregowo- równoległej architekturze napędu hybrydowego, aby zapewnić maksymalną liczbę kombinacji pracujących silników oraz jak najniższy poziom emisji CO2 podczas jazdy.

Grupa Renault podejmuje zobowiązanie osiągnięcia zerowej emisji CO2 w Europie do 2050 roku. Do 2030 roku obniży emisję CO2 o 50 proc. w porównaniu z poziomem z 2010 roku. Od 2022 roku wszystkie nowe modele Grupy będą oferowane również w wersji elektrycznej lub zelektryfikowanej. Przewiduje się, że za pięć lat połowa sprzedanych samochodów będą stanowiły pojazdy z napędem elektrycznym lub hybrydowym.

Modele hybrydowe E-TECH uzupełniają ofertę samochodów Renault z napędem elektrycznym, która obejmuje nowe ZOE, Kangoo Z.E. oraz Master Z.E. Gamę napędów hybrydowych i hybryd plug-in dostępna jest w modelach Clio, Captur, nowy Megane i Megane Grandtour.