RENAULT ZOE LIDEREM WŚRÓD ELEKTRYKÓW W EUROPIE

Renault ZOE zostało liderem europejskiego rynku samochodów elektrycznych w 2020 roku. W lutym zarejestrowano 6 654 sztuk tego modelu.

Łącznie ze styczniem daje to 16 393 nowych rejestracji w Europie. Marka jest liderem sprzedaży aut na prąd na kontynencie.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

W ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2020 roku sprzedaż samochodów elektrycznych i hybrydowych plug-in wzrosła o ponad 117 proc. w porównaniu do roku 2019.

2019 – Essais presse Nouvelle Renault ZOE en Sardaigne

Nowe Renault ZOE to w auto o realnym zasięgu do 395 km (zgodnie z procedurą WLTP), oferujący najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, komfortu, ekologii i najnowszych technologii. Nowa odsłona modelu pojawiła się pod koniec 2019 roku, siedem lat od swojego debiutu na rynku.

Samochód jest oferowany w przystępnej cenie. Na uwagę zasługuje między innymi kompleksowy pakiet systemów bezpieczeństwa, w tym automatyczne wspomaganie nagłego hamowania (AEBS), system kontroli i utrzymania pasa ruchu (LDW). Nowe ZOE to również wysoka jakość materiałów wykończeniowych oraz ekologiczna tapicerka z materiałów pochodzących z recyklingu.

Samochód otrzymał m.in. nowy wygląd deski rozdzielczej, która w tej chwili obejmuje 10-calowy wyświetlacz z możliwością personalizacji oraz ekran informacyjno- rozrywkowy. Nowy system multimedialny Easy Link, kompatybilny z Android Auto i Apple CarPlay, z ekranem o przekątnej nawet 9,3 cali zapewnia łatwe korzystanie z funkcji dedykowanym samochodom elektrycznym.

Są to m.in. zasięg na dostępnej energii, planowanie tras z uwzględnieniem infrastruktury stacji ładowania, zarządzanie ładowaniem, zdalne włączanie oraz kontrola stanu naładowania, programowanie włączenia klimatyzacji i wiele innych.

Dotychczasowe wyniki sprzedaży zapewniają Renault ZOE utrzymanie pozycji lidera na największych rynkach europejskich. Wzmocnieniem pozycji Renault w tym segmencie rynku powinno być wprowadzenie w 2020 roku modeli hybryd plug-in: Captur i Megane.