ROBERT KUBICA WYBIERAŁ CITROËNA DS3 RRC

robert 1_kubica

Po dwóch startach w modelu C4 WRC, Robert Kubica podjął decyzję o kontynuowaniu swojej rajdową kariery w Citroënie DS3 RRC. Rajdowy program Polaka otworzy Rajd Islas Canarias – trzecia runda Mistrzostw Europy FIA. Następnie program kontynuowany będzie w WRC2 począwszy od Rajdu Portugalii.

Program sportowy Roberta Kubicy na 2013 rok, oczekiwany przez jego fanów, stanie pod znakiem intensywnych występów na rajdowych trasach. Po dotychczasowych występach głównie na trasach rajdów na szczeblu krajowym, polski kierowca odkryje odcinki specjalne Rajdowych Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata za kierownicą Citroëna DS3 RRC.


Zobacz także:
RAJDY


– Przed podjęciem ostatecznej decyzji startów w tym programie, rozważałem różne opcje – mówi Robert Kubica. Byliśmy w stałym kontakcie z Citroën Racing – chęć kontynuowania przygody była obustronna. Cieszę się, że po przerwie będę mógł powrócić do rywalizacji na wysokim poziomie. Start w Rally Islas Canarias będzie dla mnie ciekawym wyzwaniem i nie mogę się już doczekać rywalizacji na odcinkach, ale nie stawiam sobie konkretnych celów. Muszę jeszcze sporo się nauczyć na rajdowych trasach, zebrać doświadczenie przejeżdżając wiele kilometrów odcinków specjalnych.

Trzy tygodnie po Rajdzie Islas Canarias, Robert Kubica będzie na starcie pierwszego w swojej karierze rajdu z cyklu WRC – Rajdzie Portugalii. Udział w serii WRC2 będzie oznaczał siedem startów w tegorocznym sezonie. Kalendarz Roberta Kubicy może w trakcie sezonu wzbogacić się o dodatkowe rundy Mistrzostw Europy.

Wywodzący się bezpośrednio z wersji WRC, Citroën DS3 RRC różni się od swojego pierwowzoru ograniczonymi regulaminowo właściwościami aerodynamicznymi oraz zredukowana zwężką układu dolotowego turbodoładowanego silnika. Dzięki derogacji przyznanej przez FIA samochód Roberta Kubicy będzie wyposażony w dodatkową dźwigienkę do przełączania biegów usytuowaną po lewej stronie kierownicy.

– Jestem szczególnie zadowolony z faktu, że w grupie naszych kierowców startujących w 2013 roku jest Robert Kubica – mówi Yves Matton, Dyrektor Citroën Racing. Przy wsparciu ze strony jego partnerów budujemy dla Roberta program, który pozwoli mu rozwijać się za kierownicą samochodu bardzo zbliżonego właściwościami do samochodu klasy WRC. Determinacja Roberta jest dla nas wzorowa, jesteśmy dumni mogąc połączyć wizerunek Citroën Racing z jego niezwykle pozytywną osobowością. Chciałbym także podziękować FIA, za okazane wsparcie dla tego projektu.