ROBERT KUBICA ZADOWOLONY Z TESTÓW DTM (FOTO)

Kubica 1_po_testach_DTM (3)

Robert Kubica ma za sobą pierwsze testy Mercedesa AMG C-Coupé DTM na torze Ricardo Tormo nieopodal Walencji. Polski kierowca musiał oswoić się z obcą mu charakterystyką prowadzenia samochodu wyścigowego DTM – najpopularniejszej na świecie serii zmagań aut turystycznych.

W czasie sesji Robert Kubica pokonał 114 okrążeń, czyli 456,57 km – w porównaniu do 4005 km, które przejechał w przeszłości za kierownicą bolidu Formuły 1.


Zobacz także:
FORMUŁA 1
SPORT


Robert Kubica: Mój pierwszy dzień testów samochodu DTM był świetną zabawą. Wiele się dowiedziałem o serii i o Mercedesie AMG C-Coupé DTM. Okrążenie instalacyjne przejechałem po suchym torze, a później zaczęło mocno padać i musieliśmy odczekać, aż tor wyschnie. W sumie było to dobre doświadczenie, pozwalające mi zapoznać się z autem w różnych warunkach pogodowych. W Mercedesie AMG C-Coupé DTM czułem się bardzo komfortowo pomimo długiej przerwy, która oznaczała konieczność dostosowania się do dużej siły docisku, generowanej przez samochód wyścigowy DTM. Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu podczas pierwszego dnia testów DTM. Nie miałem z autem żadnych problemów.