RUSZYŁA LINIA PRODUKCYJNA ALPINE A110

alpine_a110_f1

Carlos Ghosn, prezes Renault, oraz Bruno Le Maire, minister gospodarki i finansów, dokonali inauguracji nowej linii produkcyjnej Alpine A110 w zakładzie w Dieppe we Francji.

Grupa Renault zyskała w ten sposób jedyne w swoim rodzaju w Europie najwyższej klasy narzędzie produkcyjne do montażu całkowicie aluminiowych nadwozi. W ciągu ostatnich dwóch lat zatrudnienie w fabryce wzrosło o 60 procent.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

W Dieppe, mieście, w którym narodziła się sportowa marka, Carlos Ghosn i Bruno Le Maire wizytowali instalacje przewidziane wyłącznie do produkcji nowej edycji Alpine A110.

alpine_a110_f4

– Odrodzenie produkcji Alpine w Dieppe, w zakładzie, który powstał 50 lat temu na potrzeby oryginalnej, błękitnej Berlinette, stanowiło poważne wyzwanie. Podjęliśmy je wspólnie, korzystając ze wsparcia państwa, regionu, władz miejskich, Grupy Renault i Aliansu. Kwota inwestycji wyniosła ponad 35 milionów euro. Zatrudniliśmy 151 pracowników, a zakład został w pełni zmodernizowany i wyposażony. Dzięki temu doskonałość i elegancja we francuskim stylu stały się czymś więcej niż tylko symbolem. Od dzisiaj to produkcyjna rzeczywistość – powiedział Carlos Ghosn, prezes Renault.

Po dwóch latach prac i zainwestowaniu ponad 35 milionów euro zakład zyskał unikatowe w skali europejskiej narzędzie do produkcji w całości aluminiowego nadwozia i ramy nośnej modelu A110. Zainstalowane na wydziale lakierni nowe roboty do szlifowania i wygładzania zapewniają perfekcyjne wykończenie. Linia montażowa została zmodernizowana zgodnie z najlepszymi standardami produkcyjnymi Aliansu.

alpine_a110_f2

W ciągu ostatnich dwóch lat przybyło w fabryce 151 nowych pracowników. Cała załoga licząca 392 pracowników odbyła czterotygodniowe szkolenie (140 godzin) poświęcone specyfice produkcji nowego samochodu.

Zakład w Dieppe został zbudowany w 1969 roku przez Jeana Rédélé. Był kołyską modelu Alpine, a obecnie specjalizuje się w produkcji małoseryjnych modeli sportowych. Po modernizacji zgodnie ze standardami Aliansu oraz specyfiką produkcyjną nowego A110, fabryka jest obecnie w pełni gotowa do produkcji aut klasy premium.

alpine_a110_f2