SCIROCCO R-CUP 2012: ŻYCIOWY SUKCES GŁADYSZA

Adam Gładysz poprawił swój życiowy wynik w pucharze Volkswagena – Scirocco R-Cup, kończąc pierwszy wyścig na torze Red Bull Ring na drugim miejscu. Polak punktował także drugiego dnia zawodów na torze Red Bull Ring.

Na półmetku sezonu Scirocco R-Cup Adam Gładysz zajmuje w klasyfikacji doskonałe drugie miejsce.

Dzisiejszy wyścig, który mimo zapowiadanych opadów odbył się przy słonecznej pogodzie, liczył 12 okrążeń. Po świetnym starcie Adam Gładysz wdał się w pojedynek o trzecią lokatę z Jaanem-Hendrikiem Ubbenem i znalazł się tuż za liderującym Olą Nilssonem oraz drugim w klasyfikacji Jakubem Litwinem. Ostatecznie awansował na drugie miejsce.

– Jestem ogromnie szczęśliwy. To największy sukces w historii moich startów w Scirocco R-Cup. Po kontakcie z Jaanem-Hendrikiem Ubbenem już na pierwszym okrążeniu, cały wyścig jechałem z uszkodzonym tylnym, lewym kołem i przestawioną geometrią. Mimo że po tej kolizji samochód prowadził się nienajlepiej, udało mi się wyjść zwycięsko z walki i zakończyć wyścig na drugim miejscu. Tym samym awansowałem na pozycję wicelidera punktacji Scirocco R-Cup, którą mam zamiar utrzymać również po jutrzejszym wyścigu. Niedzielna rywalizacja zapowiada się niezwykle emocjonująco, bowiem czołowi kierowcy będą startować w odwróconej kolejności. Jutro na pewno nie odpuszczę i również będę walczył o podium – komentował pierwszy wyścig na torze Red Bull Ring Adam Gładysz.

Podczas drugiego wyścigu Adam ukończył rywalizację na jedenastej pozycji. Na skutek kraksy trzech zawodników, wyścig został przerwany po dziesiątym okrążeniu.

Gładysz startował do piątej rundy Scirocco R-Cup z siódmej lokaty mając do dyspozycji 16 Push-to-passów. Z pewnością była to najbardziej emocjonująca runda w tegorocznej odsłonie Scirocco R-Cup. Wszystko za sprawą groźnie wyglądającej kraksy, do jakiej doszło po dziesiątym okrążeniu. Kasper Jensen, Fabian Danz i Moritz Oestreich rozbili swoje samochody i niemal natychmiast na torze pojawiła się czerwona flaga co oznaczało przerwanie wyścigu. Rywalizacja nie została już wznowiona.

Czwarte zwycięstwo w tym sezonie odniósł Ola Nilsson, który na półmetku sezonu jest zdecydowanym liderem punktacji Scirocco R-Cup.

– Nie ma co ukrywać, że nie był to w moim wykonaniu dobry wyścig. Jedenasta lokata to wynik poniżej moich oczekiwań. Po cichu liczyłem, że mimo nie najlepszej pozycji startowej uda mi się przebić do czołowej trójki. Niestety tak się nie stało. Cały wyścig nie przebiegł po mojej myśli. Mimo to wyjeżdżam z Austrii bardzo zadowolony. Odniosłem życiowy rezultat w Scirocco R-Cup i na półmetku sezonu zajmuję pewne drugie miejsce w punktacji Pucharu Volkswagena. Korzystając z okazji chciałbym podziękować za wsparcie całemu mojemu zespołowi, rodzinie oraz sponsorom – powiedział po drugim wyścigu na torze Red Bull Ring Adam Gładysz.