SEAT: e-SCOOTER CZYLI PIERWSZY SKUTER MARKI NA PRĄD

seat-skuter1

Nowy, elektryczny skuter SEAT-a wyjedzie na drogi już w przyszłym roku. Model e-Scooter stanowi nową wizję hiszpańskiego producenta.

Aby rozpocząć prace nad koncepcją pojazdu, konieczna była zmiana myślenia zespołu.


Zobacz także:

MOTOCYKLE

ECO


 

Projekt e-Scootera powstał w Barcelonie, która posiada jedną z największych w Europie liczbę motocykli na ulicach.

seat-skuter2

Elektryczny jednoślad wpisuje się w strategię miejskiej mobilności. Charakteryzuje się ciekawymi rozwiązaniami estetycznymi – jego karoseria wyróżnia się prostymi liniami, tworzącymi geometryczne wzory. Bateria jest wyjmowana, umożliwiającą proste ładowanie.

SEAT e-Scooter został stworzony dla zróżnicowanej grupy nabywców. Aby mogło z niego korzystać wielu kierowców, zastosowano najbardziej odporne na zniszczenia materiały, jak np. gumę na bocznych zderzakach. Ponadto poszczególne elementy zostały strategicznie rozmieszczone tak, aby ułatwić ich wymianę. Specjalnie dopasowane siedzenie skrywa schowek, który pomieści dwa kaski. Stałą łączność zapewnią dwa porty USB i uchwyt na telefon.

seat-skuter3

Projektanci z Działu Barw i Kroju SEAT-a zdecydowali się na czarny jako kolor przewodni, a najważniejsze części zaakcentowali przy użyciu fluorescencyjnej czerwieni. Skuter wyposażony został w dynamiczne kierunkowskazy, które obecnie należą do standardów w wyposażeniu samochodów.

SEAT e-Scooter
– napęd elektryczny;
– zasięg 115 km;
– moc 11 KW (ekwiwalent silnika spalinowego o pojemności 125 cm³);
– maksymalna prędkość 100 km/h;
– przyspieszenie od 0 do 50 km/h w 3.8 sek.;
– schowek na dwa kaski.

seat-skuter4