SEAT: MII JUŻ W SALONACH SPRZEDAŻY W HISZPANII

Pierwsze, nowe Seaty Mii trafiły już do hiszpańskich klientów. Nowy model to miejskie auto dostosowane do współczesnego, zurbanizowanego i dynamicznego stylu życia. Zewnętrzne wymiary ułatwiają zarówno manewry podczas parkowania jak i te w trakcie przemieszczania się pośród wielkomiejskich ulic.

Mii mierzy 3,56 metra długości, co sprawdza się w zurbanizowanym świecie, a jego promień skrętu wynosi zaledwie 9,8 metra.

Mały z dużym wnętrzem! To częste określenia nowych właścicieli Seata Mii. Wynika to z dużej przestronności, jaką oferuje on swoim pasażerom. Z łatwością przewiezie cztery dorosłe osoby. Model jest w wersji 2-drzwiowej, a jeszcze w tym roku ofertę uzupełni Mii w wersji 4-drzwiowej.

Seat Mii to także platforma dla najnowszych technologii, takich jak system City Safety Assist, Start/Stop czy informacyjno- rozrywkowy Seat Portable System. Wyposażony w czujnik laserowy samochód sygnalizuje kierowcy niebezpieczeństwo kolizji w korku, a w skrajnych przypadkach sam zatrzyma pojazd wkraczając tym samym w nowy wymiar bezpieczeństwa w ruchu miejskim.

Gamę silników kształtują nowe, 3-cylindrowe jednostki o pojemności jednego litra. Ich moc maksymalna to 60 KM i 75 KM. Zadowalają się przy tym średnim spalaniem na poziomie kolejno 4,2 i 4,3 litra na 100 km. Nowoczesna technologia zastosowana w silnikach Mii pozwoliła również ograniczyć emisję spalin do niskiego poziomu 97 g CO2/km i 99 g CO2/km w przypadku mocniejszej jednostki.

Dynamiczna stylistyka nadwozia Mii, już w standardowej wersji wygląda ciekawie. Jednak model to także możliwość szerokiej personalizacji. Poczynając od trzech wersji wyposażeniowych Reference, Style Chic i Sport, a kończąc na szeregu opcji wyposażenia dodatkowego, wśród których znajduje się m.in. panoramiczne okno dachowe.

Indywidualistów najbardziej zainteresuje szeroka paleta akcesoriów nadających pojazdowi własny, oryginalny charakter. Są to różnego rodzaju okleiny i nakładki na deskę rozdzielczą, progi i inne elementy wnętrza. Znajdziemy również dodatki kolorystyczne i uniwersalne, w srebrnym odcieniu zarówno do montażu we wnętrzu, jak i na zewnątrz.