SEAT: NOWE CENTRUM KULTURALNE W BARCELONIE

W pierwszym kwartale 2020 roku SEAT otworzy swoje własne centrum kulturalne w samym sercu Barcelony. Ma wpisywać się w rytm miasta i służyć mieszkańcom.

Planowana jest organizacja różnorodnych wydarzeń czy udostępnianie przestrzeni coworkingowej.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

70 lat temu w Barcelonie powstała marka SEAT. Inaugurację Casa SEAT zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 roku. Nowe wielofunkcyjne centrum o powierzchni 2600 m² zlokalizowano na rogu Paseo de Gracia i Avenida Diagonal. Nazwę zainspirowały ikoniczne zabytki miasta, takie jak Casa Batlló, Casa Milà czy Casa Fuster – wszystkie mieszczące się w pobliżu siedziby producenta.

Koncepcja Casa SEAT zakłada, że będzie to miejsce narodzin nowych trendów i promocji barcelońskich talentów, otwartym dla mieszkańców. Na czterech piętrach rozmieszczono strefę restauracyjną, przestrzeń coworkingową sprzyjającą rozwijaniu innowacyjnych pomysłów i audytorium, w którym odbywać się będą wydarzenia związane m.in. z kulturą miejską, ekologią, designem, technologią i biznesem.

Centrum będzie współtworzyć bogate życie kulturalne, z którego słynie stolica Katalonii. Zaprojektowano je z myślą o organizacji koncertów, wystaw, pop-upów czy konferencji. Ma także aktywnie promować kreatywne umysły, zarówno uznanych twórców, jak i artystów stawiających pierwsze kroki. Stanie się również platformą do przekazywania wizji marek SEAT i CUPRA dotyczącej przyszłości motoryzacji. Klienci mogą liczyć na unikatowe doświadczenia.

– Od kiedy założono markę w 1950 roku, Barcelona była naszym domem. Casa SEAT to wyraz naszej wdzięczności dla miasta. Chcemy, aby centrum stało się domem dla wszystkich Barcelończyków i oddanych naszych fanów, a także inspirującym miejscem spotkań. Otwarcie z pewnością okaże się jedną z najwspanialszych chwil w trakcie obchodów 70. urodzin SEAT-a – mówi prezes firmy Luca de Meo.