SEAT ZABEZPIECZA CHARYTATYWNY RAJD ROWEROWY

Spod siedziby importera samochodów marki Seat na Polskę – Iberia Motor Company – w Piastowie wyruszył w tym tygodniu charytatywny Rajd Rowerowy – „Pedałujesz-Pomagasz”. Organizowana po raz trzeci akcja jest wspólną inicjatywa stowarzyszeń „MOŻESZ” i „Zdrowy-Rower”.

Dwie wcześniejsze edycje zakończyły się ogromnym sukcesem i zebraniem ponad 15 tysięcy złotych na pomoc i rehabilitację dwóch osób. W tym roku około dwudziestoosobowa grupa rowerzystów chce pomóc, niepełnosprawnemu Łukaszowi wyruszając do Lwowa, a następnie na półwysep Krymski.

Celem tegorocznego Rajdu jest zebranie 5 tysięcy złotych na pomoc dla Łukasza Sowińskiego, cierpiącego na czterokończynową postać mózgowego porażenia dziecięcego. Łukasz jest niestrudzonym pingpongistą i cyklistą. Ze względu na swoją chorobę, od ponad dziesięciu lat w ramach rehabilitacji i codziennego przemieszczenia się używa trzykołowego roweru. Trzykołowiec został przystosowany do możliwości Łukasza przez jego tatę i dziadka. Dlatego też celem wyprawy jest zebranie funduszy na nowy rower i rehabilitacje Łukasza.

Ceremonię otwarcia prowadził Tomasz Zubilewicz, który na miejsce przyjechał rowerem i wraz z uczestnikami pokonał pierwszy odcinek trasy. Uczestnicy imprezy mają do przebycia ponad 400 km, aby ukończyć pierwszy etap i dotrzeć do Lwowa. W trakcie przejazdu na całej trasie uczestnikom będzie towarzyszył stanowiący zabezpieczenie techniczne Seat Altea XL.