SEMA 2012: CHEVROLET CAMARO HOT WHEELS EDITION

Miłośnicy samochodzików Hot Wheels oczekują początku przyszłego roku, kiedy do salonów sprzedaży Chevroleta wjedzie model Camaro Hot Wheels Edition.

Nigdy wcześniej żaden producent samochodów nie wprowadził do oferty pełnowymiarowego modelu Hot Wheels w wersji produkcyjnej. Przezroczyste opakowanie i pomarańczowy tor wyścigowy nie są dołączone do zestawu…

Chevrolet Camaro Hot Wheels Edition zadebiutował podczas targów SEMA (Specialty Equipment Market Association) w Las Vegas. Samochód wejdzie do produkcji w pierwszym kwartale przyszłego roku i (podobnie jak seria limitowanych zabawek, na bazie których powstał) będzie oferowany w ściśle ograniczonej liczbie egzemplarzy.

– Projektuję samochody dla Hot Wheels od prawie dwudziestu lat, a teraz mogę pojechać jednym z nich do domu – powiedział Felix Holst, wicedyrektor kreatywny w Mattel Wheels Division. Nie mogę się już doczekać, aż otworzę drzwi stojącego w moim garażu modelu Camaro w wersji Hot Wheels.

Wygląd modelu Camaro Hot Wheels Edition nawiązuje do stylu znanego wszystkim fanom zabawek Hot Wheels: projektanci zastosowali jaskrawy, metaliczny lakier nadwozia podkreślony akcentami graficznymi, a nawet aluminiowe obręcze z czerwoną obwódką. W rezultacie powstał samochód już na pierwszy rzut oka rozpoznawalny jako typowy Hot Wheels.

Chevrolet Camaro Hot Wheels Edition będzie wyposażony w 6,2-litrowy silnik V8, który w wersji ze skrzynią manualną rozwija 432 KM (318 kW) mocy i 569 Nm momentu obrotowego, a w wersji z automatyczną przekładnią ma 405 KM (298 kW) mocy i maksymalny moment obrotowy o wartości 556 Nm, a także wykorzystuje funkcję aktywnego zarządzania paliwem (Active Fuel Management).

Camaro Hot Wheels Edition będzie dostępne na zamówienie w Europie od 8 listopada 2012 roku. Cena pakietu dla Europy zostanie ogłoszona wkrótce.