SEMA 2019: NADCHODZI TOYOTA GR SUPRA 3000GT CONCEPT

toyota_supra1

Korona i berło to tradycyjne insygnia królów. Ale uniwersum tuningu rządzi się nieco innymi prawami. Tutaj od lat niepodzielnie panuje Toyota Supra.

Jej symbolami są maska z wlotami powietrza i wielkie tylne skrzydło.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

SPORT


 

Właśnie tak prezentuje się tajemnicza GR Supra 3000GT Concept, która wprost nawiązuje do wyjątkowej Supry sprzed lat i za kilka dni zadebiutuje na targach SEMA w Las Vegas.

toyota_supra2

W 1994 roku na dobrze znanych fanom tuningu targach motoryzacyjnych Tokyo Auto Salon Toyota Racing Development pokazała srebrną Suprę w wersji TRD 3000GT. Na wzór wyścigowych egzemplarzy modelu auto otrzymało maskę poprzecinaną wlotami powietrza.

Te znalazły się również w poszerzonych nadkolach, którym towarzyszyło ogromne tylne skrzydło. TRD podeszło do sprawy bardzo poważnie – wszystkie elementy były funkcjonalne i zaprojektowane z wykorzystaniem tunelu aerodynamicznego. Samochód otrzymał także zmodyfikowane zawieszenie i przebudowany układ wydechowy.

toyota_supra3

Supra TRD 3000GT nie była oddzielnym modelem, chociaż samochód można było zamówić z fabrycznie zainstalowanym pakietem modyfikacji. Ale takich aut powstała jedynie garstka i stały się prawdziwą gratką dla kolekcjonerów. Elementy stworzone dla wersji były też sprzedawane oddzielnie, dzięki czemu charakterystyczna maska z czterema wlotami zdobyła dużą popularność wśród posiadaczy Supr ze słabością do tuningu.

Toyota Supra TRD 3000GT stała się prawdziwą legendą, którą dodatkowo umocniła obecność w serii gier Grand Turismo. 25 lat po debiucie oficjalny tuner Toyoty ożywia wspomnienia o tym aucie używając nowej GR Supry. TRD udostępniło właśnie wideo zapowiadające samochód o nazwie GR Supra 3000GT Concept.

toyota_supra5

Firma nie zdradza wyglądu całego auta, ale widoczne na nagraniu wielkie tylne skrzydło oraz inżynierowie modyfikujący maskę nie dają żadnych wątpliwości – to będzie Supra 3000GT w czystej postaci.

TRD nie zdradza, czy GR Supra 3000GT Concept otrzyma jakiekolwiek modyfikacje mechaniczne. Tego dowiemy się oficjalnie już 5 listopada na targach SEMA w Las Vegas, gdzie Toyota Racing Development zaprezentuje wyjątkowy samochód.

toyota_supra4