SERY HOCHLAND BĘDĄ PODRÓŻOWAŁY ELEKTRYKAMI

Hochland Polska, producent różnych gatunków serów, jako jedna z pierwszych firm w Polsce wprowadziła do floty elektryczne Volkswageny ID.3.

Wzmacnia w ten sposób działania w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez konsekwentne wdrażanie aktywności mających na celu ochronę środowiska.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Samochody nie emitują lokalnie CO2 i są ciche, co ma znaczący pozytywny wpływ na otoczenie i środowisko. Dostawcą pojazdów, wraz z pełną obsługą, jest Arval Service Lease Polska.

Hochland regularnie zmienia samochody na nowe, tak aby cały czas flota była wyposażona w najnowsze osiągnięcia techniki w zakresie emisji szkodliwych substancji do środowiska. Samochody będą zasilane energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Pojazdy będą jeździć w ramach wynajmu długoterminowego.

– Wprowadzamy dwa w pełni elektryczne samochody do floty Hochland, po jednym do zakładu w Kaźmierzu i Węgrowie. Będą to samochody do użytkowania ogólnego, dla celów służbowych pracowników, którzy nie mają na stałe przypisanego samochodu jako narzędzia pracy, a podróżują w celach służbowych do klienta lub dostawcy. Pewne wyzwanie, z którym musimy sobie dzisiaj poradzić, to wciąż mała sieć ładowarek elektrycznych do samochodów, poza największymi miastami. Lepsza infrastruktura do ładowania ułatwiłaby decyzję o masowym, szybkim wdrożeniu samochodów elektrycznych do naszej floty. Jeśli tylko będziemy mieli przekonanie, że siatka ładowarek jest już wystarczająca, będziemy poszerzać flotę o kolejne takie samochody. Ważne dla nas jest, aby samochody elektryczne były komfortowe oraz bezpieczne dla użytkowników i środowiska. Premiujemy w polityce flotowej Hochland te samochody, które mają najniższą emisję spalin, czyli takie które mają niewielkie silniki. Już 3 lata temu podjęliśmy decyzję, że wszystkie nowe samochody kupowane do floty będą miały silniki benzynowe, a nie silniki diesla. Byliśmy pierwszą firmą w grupie Hochland, która dokonała takiej zmiany. Kolejny krok to rozwój w kierunku samochodów hybrydowych lub elektrycznych – powiedział Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

– Mamy przekonanie, że pierwsze pojazdy elektryczne przekazane Hochland to początek elektryfikacji floty w tej firmie. Od elektromobilności nie ma odwrotu, o czym przekonuje się coraz więcej naszych klientów. Oprócz niewątpliwych zalet środowiskowych pojazdy elektryczne dają też użytkownikom duży komfort podróżowania. Firma z pewnością dostrzeże również niższe koszty przejazdów, bo ładowanie baterii jest wyraźnie tańsze niż tankowanie paliwa – informuje Jakub Szydłowski, Head of Sales – Cross Business and Mid Segment w Arval Service Lease Polska.

Hochland działa na polskim rynku od ponad 25 lat, do portfela marek należą najpopularniejsze sery: Hochland, Almette, Valbon. Produkuje w Polsce w dwóch fabrykach: w Kaźmierzu i Węgrowie.