SHELL: FELIPE MASSA JEŹDZIŁ BOLIDEM PO WARSZAWIE

S 0_2593

Do Warszawy przybyła ekipa Formuły 1. Powód był istotny: promowanie nowego paliwa Shell V-Power Nitro+. Tym razem na ulicznym torze w stolicy oglądać mogliśmy Felipe Massę.

Obecność czołowego od lat kierowcy świata, reprezentującego legendarny zespół Scuderia Ferrari Formuła 1 Team była wielkim wydarzeniem, stąd w centrum stolicy kibiców F1 nie brakowało – przybyło około 30 tysięcy osób!


Zobacz także:
FORMULA 1
SHELL V-POWER NITRO+ SHOW


Felipe Massa: Jesteśmy już prawie w połowie sezonu Formuły 1, jeszcze wszystko może się zdarzyć. Moim celem jest oczywiście rywalizacja o miejsca na podium. Jeżdżę przede wszystkim dla zespołu i mam nadzieję, że będę zdobywał ważne punkty, które pozwolą nam zakończyć ten sezon na najwyższej pozycji. Jestem w Polsce po raz pierwszy, ale już spotkałem wielu wspaniałych ludzi. To bardzo krótka wizyta, więc nie miałem czasu na zwiedzanie miasta.

Felipe Massa pokonał w ramach Shell V-Power Nitro+ Show dziesięć okrążeń toru ulicznego w bolidzie F60, wyznaczonego na ulicy Marszałkowskiej i Placu Bankowym. Atmosferę prawdziwego wyścigu przypominały zjazdy na zmianę kół bolidzie Ferrari. Nie brakowało licznych atrakcji.

Wszystko zaczęło się o poranku, kiedy to Massa odwiedził jedną z warszawskich stacji paliw Shell, gdzie Shell V-Power Nitro+ zostało zatankowane na potrzeby popołudniowych pokazów ulicznych. Nowo wprowadzone na polski rynek paliwo zawiera w 99 procentach takie same składniki, jak paliwo Shell V-Power wykorzystywane podczas wyścigów przez Scuderia Ferrari. Będąc na stacji, Felipe zaskoczył kilku klientów osobiście tankując ich samochody.

 

 

W ramach premiery, w sali po brzegi wypełnionej przez media, gość specjalny uczestniczył w sesji koktajlowej z udziałem naukowców Shell. Podczas pokazu na żywo, naukowe probówki, zlewki i odczynniki zastąpiono sokami owocowymi, shakerem i innymi akcesoriami barmańskimi. Razem, Felipe Massa i naukowcy mieli mnóstwo zabawy tworząc koktajle odzwierciedlające różnorodne składniki używane do tworzenia zaawansowanej formuły Shell V- Power Nitro+, która w porównaniu do Shell V-Power, zapewnia o 25 proc. lepszą redukcję tarcia, poprawiając wydajność silnika oraz jego natychmiastowe działanie.

Felipe Massa: Udział w Shell V-Power Nitro+ Show był naprawdę wspaniałą przygodą. W trakcie sezonu nie mamy okazji do zbyt wielu ulicznych wyścigów, ale w przyszłym tygodniu jedziemy do Monako, więc cudownie że Shell był w stanie stworzyć nam przedsmak tego miejsca, tu w Warszawie.

Niekwestionowaną gwiazdą dnia wśród najmłodszych zwiedzających była pełnowymiarowa replika bolidu Scuderia Ferrari 150° Italia, złożona z ponad 200 000 klocków LEGO. Pojazd zawiera stalowe podwozie, prawdziwe opony Pirelli, fotel zdolny pomieścić kierowcę i dokładną replikę kierownicy, także zrobionej wyłącznie z LEGO. Organizatorzy obiecują, że model już niedługo powróci do Warszawy!

Piotr Dziwok, prezes Zarządu Shell Polska: Shell V-Power Nitro+ Show było jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń jakie mieliśmy okazję obserwować na ulicach Warszawy. Gorący doping publiczności, efektowny pokaz kierowcy ze światowej czołówki i moc motoryzacyjnych atrakcji dla wszystkich. Cieszymy się, mogąc świętować premierę Shell V-Power Nitro+ w tak niezwykły sposób i mamy nadzieję, że to wydarzenie pozostanie w pamięci naszych klientów i fanów Ferrari na długi czas.

Fot.: Adam Władysław Jankowski