SHELL: TRWA INTEGRACJA SIECI NESTE Z NOWĄ MARKĄ

Shell 1_ (2)

W Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie stacji Shell w Alejach Jerozolimskich. Jest to pierwsza stacja ze sklepem Shell, która powstała po przejęciu przez Shell Polska sieci stacji paliw należących dotychczas do Neste Polska.

W kwietniu tego roku nastąpiła finalizacja zakupu spółki Neste Polska przez Shell. Nabywca liczy na to, że dzięki tej transakcji jego pozycja rynkowa w Polsce zostanie znacząco wzmocniona. Zwiększy się również dostępność produktów i usług oferowanych przez Shell.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
SHELL: OTWARTO PIERWSZĄ STACJĘ PO BYŁEJ NESTE


Proces połączenia stacji Neste z Shell obejmie budowę nowych sklepów, przebudowę instalacji, dostosowanie technologii do standardów Shell, jak również zmianę elementów wizualnych. Projekt integracji ma też niebagatelne znaczenie społeczne. Zostaną stworzone nowe miejsca pracy, na każdej nowej stacji zatrudnienie znajdzie kilkanaście nowych osób.

Shell 2_2676

– To kolejny ważny rok w inwestycjach Shell na polskim rynku. Nowym klientom oferujemy nie tylko doskonałej jakości paliwa: Shell V-Power Nitro+ i Shell FuelSave, ale także wszystko, czego potrzebuje kierowca w drodze. Stąd nasza propozycja sklepów ze specjalnie stworzoną ofertą dla poszczególnych lokalizacji. To także blisko 1000 nowych miejsc pracy, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne. W ofercie stacji znajdą się wszystkie rodzaje paliw Shell: Shell V-Power Nitro+, Shell V-Power Nitro+ Diesel, Shell FuelSave 95, Shell FuelSave Diesel. Na wybranych stacjach zaoferujemy klientom również paliwo LPG – mówi Anna Kruszko, członek zarządu Shell Polska.

W nowych lokalizacjach będzie wprowadzana oferta gastronomiczna Deli2Go z szerokim wyborem świeżych produktów najwyższej jakości. Dopełnieniem oferty na każdej stacji będzie wysokiej jakości oferta kawowa. W części lokalizacji będzie to kawa coffeeheaven express, a w części koncept kawowy Selecta. Klienci, którzy do tej pory nie mieli okazji spróbować smacznych produktów Deli2Go, będą mogli skorzystać z darmowych mini przekąsek oferowanych na wybranych stacjach. Na wszystkich stacjach będą akceptowany karty EeuroShell, UTA, DKV i Esso, a uczestnicy programu Shell ClubSmart będą mieli możliwość gromadzenia punktów za dokonane zakupy.

Shell 3_2680

Produkty oferowane przez Deli2Go, m.in. kanapki czy wspomniana kawa są naprawdę bardzo smaczne i warte polecenia – sprawdziliśmy osobiście!

Shell przejęła ponad sto stacji paliwowych dawnej Neste. Zdecydowana większość z nich stanie się stacjami nowej marki. Zostaną jednocześnie dostosowane do standardów koncernu wraz z jednym z trzech formatów sklepowych (duży, Walk-in, Walk-to).

Nowe lokalizacje – nowe promocje

W początkowym okresie funkcjonowania nowych lokalizacji, tankujący paliwa Shell w godzinach 7.00 – 9.00 oraz 16.00 – 18.00 mogą liczyć na niespodziankę. Obowiązywać będą tzw. Happy Hours, w trakcie których klienci mogą wygrać w konkursie bony na kolejne darmowe tankowania.

– Przygotowaliśmy także specjalną ofertę powitalną do klientów przystępujących do programu Shell ClubSmart „Zaoszczędź aż do 100 złotych!”. Oferta zawiera rabaty na zakup paliwa oraz produktów w sklepie – dodaje Marek Gawroński, Rzecznik Prasowy Shell Polska.

Shell 5_(1)

Kolejną ciekawą propozycją jest promocja „Odbierz paragon i tankuj z rabatem”. Jest to oferta dla klientów tankujących na stacjach Neste w okresie poprzedzającym rozpoczęcie przebudowy stacji. Każdy klient powracający na tę stację już po włączeniu jej do sieci Shell otrzymuje rabat na paliwo Shell. Wystarczy jedynie okazać kasjerowi paragon potwierdzający wcześniejsze tankowanie.

Plany na rok 2013

– Aktualnie sieć stacji Shell liczy w Polsce 376 stacji działających pod marką Shell, w tym 310 stacji własnych i 66 stacji partnerskich. Proces włączania stacji Neste do sieci Shell trwa. Kierowcy mogą już korzystać z dwóch nowych lokalizacji w Warszawie, przy trasie AK oraz w Al. Jerozolimskich. W najbliższych tygodniach rozpoczną funkcjonowanie kolejne stacje Shell w stolicy, a następnie w innych miastach. Zakończenie procesu integracji stacji Neste z Shell nastąpi w roku 2014. Potrzebna jest przebudowa wielu obiektów, a z tym wiąże się uzyskanie stosownych pozwoleń, które to procesy trwają niestety długo. Musimy jednak zapewnić wszystkim klientom jednakowy, wysoki standard naszych usług – kończy Anna Kruszko, członek zarządu Shell Polska, Dyrektor Integracji Spółek Shell Polska.

Shell 4_2674