SHELL: TRZY NOWE STACJE NA ZACHODZIE POLSKI

Minolta DSC

Shell Polska uruchomił w Iłowej stację benzynową dedykowaną samochodom ciężarowym. W 2013 roku Shell oddał do dyspozycji klientów jeszcze dwie stacje w zachodniej Polsce.

Największą w Europie Środkowo-Wschodniej – w Świecku oraz w Jędrzychowicach. Nowa stacja Shell w Iłowej jest zlokalizowana w pobliżu drogi krajowej nr 18, która na przejściu granicznym w Olszynie łączy się z niemiecką autostradą A15. Obie drogi stanowią fragment europejskiej trasy E36.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
SHELL


Stacja w Iłowej zajmuje powierzchnię 0,9 hektara i dysponuje 14 miejscami parkingowymi dla samochodów ciężarowych. Posiada 3 zadaszone „wyspy” TIR wyposażone w 2 dystrybutory dwustronne i jeden jednostronny z systemem szybkiego tankowa (HGV). Na terenie stacji znajdują się również dwa dystrybutory z płynem AdBlue oraz dwa kompresory przeznaczone dla samochodów ciężarowych i jeden dla aut osobowych.

Do dyspozycji klientów są prysznice, a także sklep oferujący między innymi produkty gastronomiczne marki Deli2go. Cały obiekt jest stale monitorowany za pośrednictwem 14 kamer.

– Nasze inwestycje to odpowiedź na potrzeby europejskiego rynku transportowego, który w oparciu o ofertę Shell buduje swoją sieć tranzytową. Doskonała lokalizacja stacji pozwala na skorzystanie z najwyższej jakości produktów i usług bez potrzeby zbaczania z głównych szlaków komunikacyjnych – powiedziała Ewa Galanty, szef Marketingu euroShell w Shell Polska.

Silna pozycja na zachodzie kraju

Aby umocnić swoją pozycję na kluczowych trasach pomiędzy Polska, a Niemcami i zapewnić kierowcom komfort w międzynarodowych podróżach Shell uruchomił w 2013 roku trzy najnowocześniejsze stacje benzynowe dedykowane dla samochodów ciężarowych. Wszystkie stacje są położone bezpośrednio przy skrzyżowaniu głównych szlaków komunikacyjnych i dysponują przestronnymi parkingami, prysznicami, punktami gastronomicznymi, a także pełnym monitoringiem.

Stacja w Jędrzychowicach, o powierzchni ponad 3 hektarów, jest zlokalizowana przy przejściu granicznym w Zgorzelcu w bezpośrednim sąsiedztwie A4 i posiada dojazdy z obu stron autostrady, a także z drogi krajowej nr 94. Obiekt posiada 68 miejsc parkingowych dla samochodów ciężarowych. Stacja jest wyposażona w 7 stanowisk szybkiego tankowania, myjnię dla tirów, strefę sanitarną 2theloo oraz sklep i część gastronomiczną, gdzie kierowcy mogą skorzystać z oferty Deli2go, a także z automatów z kawą Coffee Heaven. Ponadto na terenie obiektu znajduje się komfortowa strefa sanitarna 2theloo.

Natomiast nowa stacja Shell w Świecku/ Słubicach powstała po gruntownej przebudowie dotychczas funkcjonującego obiektu. Jest zlokalizowana bezpośrednio przy drodze krajowej nr 29 Słubice- Krosno Odrzańskie oraz przy skrzyżowaniu z autostradą A2, która na przejściu granicznym w Świecku łączy się
z niemiecką autostradą A12. Obiekt zajmuje powierzchnię 3 hektarów i jest w pełni dostosowany do potrzeb kierowców pojazdów ciężarowych. Oferuje 90 miejsc parkingowych dla TIR-ów i 29 dla aut osobowych, a także 14 stanowisk wyposażonych w system szybkiego tankowania (HGV), z których jednocześnie może korzystać siedem ciężarówek, tankujących z obu stron pojazdu. Przy każdym stanowisku z olejem napędowym znajduje się dystrybutor z AdBlue.

Ponadto na terenie obiektu znajdują się prysznice, bezpłatne stanowiska komputerowe dla klientów, automaty z kawą Coffee Heaven, kompresor, a w jego pobliżu punkt poboru opłat viaTOLL. Kierowcy mogą skorzystać z bezprzewodowego Internetu dostępnego na całym parkingu. Obiekt jest stale nadzorowany za pośrednictwem 39 kamer monitorujących parking, stanowiska tankowania i sklep. W trakcie budowy jest również myjnia dla samochodów ciężarowych oraz samoobsługowy market wielobranżowy.

EuroShell kluczem do efektywnego transportu

Nowo otwarte stacje są integralnym elementem oferty kart paliwowych euroShell, które umożliwiają płatności bezgotówkowe na 20 000 stacji Shell w 35 krajach w Europie, z czego 400 stacji zlokalizowanych jest w Polsce. Pojazdom ciężarowym dedykowanych jest niemal 2’500 obiektów Shell w Europie. Karta euroShell powstała na bazie ponad 50 letniego doświadczenia firmy Shell w oferowaniu kart paliwowych. To sprawdzone narzędzie, które pozwala na efektywne wykorzystanie czasu pracy i redukcję kosztów firmy.

Korzystanie z karty euroShell to także możliwość tankowania paliwa Shell FuelSave Diesel przyczyniającego się do zmniejszenia spalania, a w konsekwencji do ograniczenia kosztów firmy.