SHELL: WSPÓŁPRACA Z LOTOSEM PALIWA – 900 STACJI W ZASIĘGU

ww88805

Shell Polska i LOTOS Paliwa porozumiały się w kwestii warunków akceptacji kart flotowych euroShell w sieci LOTOS oraz kart flotowych LOTOS Biznes w sieci Shell.

W praktyce oznacza to, że obie firmy podwajają liczbę stacji paliwowych akceptujących bezgotówkowe regulowanie opłat za paliwa, zakupy w sklepie oraz myjnie.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Od połowy lutego 2016 roku karty flotowe euroShell są akceptowane na 900 stacjach paliw w Polsce. Obie spółki przygotowują się do wprowadzenia,
w ciągu następnych kilku miesięcy, akceptacji kart flotowych LOTOS Biznes w polskiej sieci stacji paliw Shell.

To dobra wiadomość dla właścicieli flot i kierowców zawodowych. Dzięki kartom flotowym euroShell i LOTOS Biznes będą mogli wygodnie i bezpiecznie uregulować kluczowe wydatki związane z transportem na strategicznie zlokalizowanych stacjach paliwowych w całej Polsce. Współpraca obu sieci stacji paliw to pierwszy przypadek zastosowania tzw. networkingu w branży paliwowej.

Dzięki umowie podpisanej z LOTOS Paliwa, na prawie 480 stacjach paliw w barwach sieci LOTOS, kartą flotową euroShell będzie można nie tylko bezgotówkowo zatankować wszystkie rodzaje paliw, ale również pokryć koszty zakupu akcesoriów samochodowych, produktów chemicznych, a także opłat drogowych – w tym za przejazdy wszystkimi autostradami i odcinkami płatnych dróg w całej Polsce. Z rozszerzonej sieci punktów akceptujących euroShell mogą korzystać posiadacze kart flotowych euroShell typu Multi (oznaczonych symbolem „M” na awersie karty), wydanych przez Shell Polska.

– Poszerzenie zasięgu i liczby stacji, które akceptują karty euroShell to doskonałe dopełnienie naszej kompleksowej oferty. Co ważne, to kolejny krok w umacnianiu naszej silnej pozycji na polskim rynku. Niezależnie od tego, jaką trasą podróżują nasi klienci – po mieście czy przemierzają całą Polskę – z kartą euroShell zawsze jest im po drodze – powiedziała Monika Przybysz, Dyrektor Sprzedaży Kart Paliwowych w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich.

Umowa daje nam możliwość zwiększenia wolumenów sprzedaży paliw. Posiadacze kart euroShell na pewno docenią fakt, że sieć LOTOS zarządza aż 18 stacjami zlokalizowanymi w Miejscach Obsługi Podróżnych, przy autostradach A1, A2, A4, A6 i drogach ekspresowych S3 czy S7. Oprócz wysokiej jakości paliw produkowanych w gdańskiej rafinerii, klientom flotowym naszego partnera zaproponujemy szeroki wachlarz usług – powiedział Krzysztof Strzelecki, dyrektor ds. handlu detalicznego, LOTOS Paliwa.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wszystkie zaawansowane technologicznie rozwiązania, które gwarantują bezpieczeństwo realizowanych za pomocą karty euroShell transakcji, są stosowane również na stacjach LOTOS. Wysokie standardy i procedury bezpieczeństwa oraz system monitorowania poprawności operacji zostały ujednolicone dla całej sieci akceptującej kartę euroShell. Dzięki temu zagwarantowana jest pełna kontrola nad całym procesem płatności – od momentu zatankowania paliwa po miesięczną fakturę rozliczającą wszystkie zawarte transakcje.

Karty nie tylko paliwowe
Karty paliwowe euroShell umożliwiają bezgotówkowe tankowanie, zakupy na stacjach paliw, opłaty za serwisy drogowe (np. viaTOLL) oraz autostrady A1, A2 i A4 czy za przejazdy przez tunele i mosty. Dostępny jest również serwis zwrotu podatku VAT z transakcji zagranicznych. Karta euroShell daje gwarancję całodobowego dostępu do pomocy drogowej w 40 krajach w Europie. To sprawdzone i efektywne narzędzie dostępne obecnie na 900 stacjach w całej Polsce.

Oferta bezgotówkowych kart flotowych LOTOS Biznes to kierowany do firm pakiet nowoczesnych, funkcjonalnych i bezpiecznych rozwiązań z zakresu zakupu paliw, usług i towarów na stacjach.

To także możliwość rozliczenia usług dodatkowych wspierających transport – np. opłaty drogowe i autostradowe ViaTOLL. Korzyści płynące z przystąpienia do LOTOS Biznes: atrakcyjne rabaty na paliwa, wygodne fakturowanie, akceptacja na obszarze całego kraju, kontrola transakcji i elastyczność oferty.