SHELL: ZAPLANUJ URLOP – ZAPŁAĆ TANIEJ

Okazuje się, że to nic trudnego, pojechać do Juraty czy Karpacza zużywając mniej paliwa niż zwykle. Wybierając się w podróż, zwykle zastanawiasz się, jak bardzo wpłynie ona na twój budżet. Czasami nawet jednorazowe wyjazdy powodują, że stajesz na głowie by sprostać dodatkowym wydatkom.

Najwyższy czas pomyśleć o wakacyjnych przyjemnościach, a nie o kosztach. W kwietniu tego roku, Shell Polska wprowadził na rynek rewolucyjne paliwa: Shell FuelSave 95 i FuelSave Diesel, stworzone by pomóc oszczędzać. Specjalna, ekonomiczna Formule Shell Efficiency Improver pomaga za tę samą cenę pojechać dalej.

Dobry plan to podstawa

Chcąc czerpać przyjemność z urlopu warto pamiętać, że podstawą każdego udanego wyjazdu jest dobry plan. Dlatego, zanim wyruszysz z domu dokładnie przemyśl trasę. Mając na uwadze ilość remontów i objazdów na polskich drogach, korzystaj z zaktualizowanego GPS lub bieżących informacji instytucji zarządzających drogami i autostradami. Dzięki temu ominie Cię wątpliwa przyjemność stania w korku, bądź błądzenia po nieznanych trasach. Wcześniejsze przemyślenie trasy pozwala ograniczyć zużycie paliwa i co najważniejsze, zaoszczędzić czas.

Przemyślane działania kluczem do sukcesu

Wyjeżdżając na wakacje z reguły zabieramy dziesiątki zbędnych rzeczy. Postaraj się, w miarę możliwości dokładnie przemyśleć, czego naprawdę będziesz potrzebować podczas wypoczynku. Więcej zabawek czy kosmetyków nie sprawi, że twój urlop będzie bardziej udany, a kolejne kilogramy w samochodzie tylko zwiększą zużycie paliwa.

Pamiętaj, że im bardziej obciążasz pojazd, tym więcej energii potrzeba, by wprawić go w ruch. Każde dodatkowe 50 kg to średnio 1-2 proc. więcej zużytego paliwa*. Oszczędności nie sprzyja także wiatr we włosach. Otwieranie okien czy dachu powoduje zwiększone opory powietrza, które hamują pojazd. Podobnie jest z klimatyzacją, która po włączeniu zużywa nawet do 4 litrów paliwa/100 km. Również prawidłowo napompowane opony nie tylko sprzyjają bezpieczeństwu, ale również powodują niższe spalanie.

Płynna jazda to podstawa i od lat sprawdzony sposób na oszczędność. Utrzymując stałą prędkość możesz zużyć od 5 do nawet 33 procent mniej paliwa, niż podczas gwałtownej i niepewnej jazdy. Przewiduj miejsca, gdzie ruch drogowy zwalnia, dzięki czemu ograniczysz nagłe hamowania.

Jeżeli myślisz, że nie masz głowy do zapamiętania tych wszystkich wskazówek, zastanów się ile dodatkowych przyjemności i atrakcji zyskasz za wygospodarowane w ten sposób pieniądze. Może się okazać, że zamiast zakupu kolejnych litrów paliwa możesz zjeść smaczny obiad z rodziną, czy pojechać na dodatkową wycieczkę.

Shell FuelSave 95 i Shell FuelSave Diesel dostępne są na stacjach Shell bez dodatkowych kosztów.