SILK WAY RALLY 2013: ŚWIETNA JAZDA NASZYCH (6. ETAP)

R 1_9633

Debiutujący w Toyocie Hilux zawodnicy Orlen Team i Automobilklubu Polski, Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, awansowali po 6. etapie Silk Way Rally na wysoką, czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Taka lokata tuż przed zakończeniem jednego z najtrudniejszych rajdów świata to rewelacyjny wynik dla zawodników, którzy jeszcze na Dakarze 2013 startowali na jednośladach.


Zobacz także:
SPORT
SILK WAY RALLY 2013


– Dzisiaj Jacek ponownie dowiódł, że jest bezbłędny i po raz kolejny świetnie nawigował! Ja dodaję gazu, a on prowadzi. Myślę, że dzięki takiemu profesjonalnemu podejściu obaj motywujemy się nawzajem. Bardzo płynnie pokonaliśmy wydmy i udało się nam awansować w generalce! – stwierdził Marek Dąbrowski.

– Cały odcinek jechaliśmy ponad 6 godzin, a więc bardzo długo. Nie mieliśmy większych przygód, ogólnie to był dobry etap, po którym zajmujemy 4. miejsce w klasyfikacji generalnej, a 3-cie w klasie T1. Jesteśmy wyjątkowo zadowoleni z tego rajdu – dodał Jacek Czachor.

R 2_9647

Etapowym zwycięzcą został Władimir Wasiliew, a 8.17 min. za nim, na mecie, zameldował się Jean-Louis Schlesser. Francuz utrzymał pozycję lidera klasyfikacji generalnej, jego przewaga nad Rosjaninem wynosi 17 minut. Dzisiejszą, czołową trójkę uzupełnił Christian Lavieille, tracąc 18.16 min. do Wasiliewa. Załodze Orlen Team i Automobilklubu Poslki do lidera zabrakło dzisiaj 32.52 min., co dało im szóstą, etapową pozycję.

Siódmy, a zarazem ostatni etap rajdu Silk Way będzie ponownie pętlą ze startem i metą w Astrachaniu. Podium zostało ulokowane w samym sercu miasta. Pomimo krótkiego, bo 87,36-kilometrowego, odcinka specjalnego organizatorzy zadbali o to, aby w ostatnim dniu również nie zabrakło emocji i niespodzianek na trasie. Kierowcy i piloci będą musieli utrzymać skupienie do końcowych, rajdowych minut – początek będzie bardzo szybki, następnie na odcinku pojawią się wydmy, kolejno auta i ciężarówki wjadą na górzyste, offroadowe tereny. Na jutro zapowiadana jest również trudna nawigacja.

WYNIKI

Szósty etap
1. Władimir Wasiliew i Witalij Jewtekow (G-Force Proto);
2. Jean-Louis Schlesser i Konstantin Żilcow (Schlesser Original) – strata 8.17 min.;
3. Christian Lavieille i Jean-Michel Polato (Buggy Juke) – 18.16 min.;
4. Ajdyn Rachimbajew i Gabdulla Aszimow (Toyota Hilux) – 24.37 min.;
5. Jewgienij Firsow i Wadim Fiłatow (Toyota Hilux) – 27.57 min.;
6. Marek Dąbrowski i Jacek Czachor (Toyota Hilux) – 32.52 min.

Klasyfikacja po 5. etapach: 1. Schlesser – 31:L37.41 godz.; 2. Wasiliew – strata 17.09 min.; 3. Firsow – 1:37.10 godz.; 4. Dąbrowski – 3:53.49 godz.; 5. Lavieille – 4:09.37 godz.