SKODA: AUTO SAFETY CZYLI UDANA PODRÓŻ Z DZIECKIEM W AUCIE

scala-skoda-10

Jak podróżować z dzieckiem, aby zachować jednocześnie maksymalną koncentrację podczas prowadzenia auta? Czy istnieją udogodnienia, które pomagają w rodzinnym podróżowaniu dostępne w wyposażeniu samochodu?

I czy długie podróże wakacyjne mogą odbyć się w bezpiecznej, spokojnej i pozytywnej atmosferze?


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Škoda prezentuje funkcjonalności, które pomagają podczas codziennej i wakacyjnej jazdy z dziećmi.

Podczas podróżowania z dziećmi, bez względu na to czy jest to codzienne przemieszczanie się po mieście czy dłuższa podróż na wakacje, ważny jest komfort wszystkich współpasażerów. Przestronność zapewnia wygodę, dużą ilość miejsca na kolana dla pasażerów siedzących z tyłu oraz możliwość swobodnego spakowania wszystkich potrzebnych bagaży.

scala-skoda-11

– Najnowsze modele wprowadzane do oferty Škody: kompaktowa Scala oraz trzeci po Kodiaqu i Karoqu, SUV Kamiq zostały zaprojektowane z myślą o komfortowej jeździe, również w większym gronie. Kamiq ma wymiary: 4,241 m długości, 1,793 m szerokości i 1,531 m wysokości, rozstaw osi wynoszący 2,651 m oraz bagażnik o pojemności 400 l. Pod kątem przestronności nie zawodzi również kompaktowa Scala – komentuje Radosław Jaskulski, trener Škoda Auto Safety.

Bezpieczeństwo całej rodziny

Im więcej pasażerów na pokładzie, tym większą uwagę zwraca się na zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa podczas jazdy. Z tego powodu, wszystkie modele producenta wyposażane są w najnowsze systemy wspomagające kierowcę. W przypadku podróży z dziećmi, które niejednokrotnie wiążą się z osłabioną koncentracją na drodze, pomagają kierowcy, kontrolując jego zachowanie podczas jazdy i automatycznie reagując w niebezpiecznych sytuacjach.

scala-skoda-12

– Obecnie modele Škody ze wszystkich segmentów wyposażone są w asystentów wspomagających znanych wcześniej z aut klasy premium. Pierwszym kompaktowym autem w ofercie marki, naszpikowanym najnowszymi technologiami była nowa Scala, która na liście standardowego wyposażenia posiada systemy takie jak: Lane Assist – asystent pasa ruchu, Front Assist – monitorujący odstęp od drugiego pojazdu z funkcją awaryjnego hamowania czy system umożliwiający połączenie alarmowe lub w razie braku reakcji automatycznie wzywający pomoc w razie wypadku. Odświeżony model Superb został wyposażony w nowość – asystenta awaryjnego zatrzymania Emergency Assist, który w nagłych sytuacjach kieruje samochód na skrajny prawy pas i zatrzymuje go. Niewątpliwą zaletą tych systemów jest fakt, że odciążają kierowcę podczas jazdy i wspólnie z nim analizują bieżącą sytuację i zachowania na drodze – mówi Radosław Jaskulski.

Funkcjonalności Connectivity

Jak zapewnić dziecku rozrywkę w trakcie długiej jazdy, tak, aby znudzone nie dekoncentrowało kierowcy? Dzięki najnowszym funkcjonalnościom Connectivity, dostępnym dla wszystkich modeli producenta, podróżowanie może upłynąć szybko i bezstresowo. Najnowsze samochody dostępne w ofercie posiadaja wbudowaną kartę eSIM zapewniającą wszystkim pasażerom nieprzerwany dostęp do Internetu oraz najnowszych aplikacji dla usługi Connect.

scala-skoda-13

Dodatkowo auto można połączyć bezpośrednio ze smartfonem za pośrednictwem technologii Bluetooth, a w zależności od wariantu systemu Infotainment, odtwarzać ulubioną muzykę z telefonu przez cztery lub osiem głośników samochodowych. Opcje te zapewnią zajęcie dziecka nawet w długiej, wakacyjnej trasie, a kierowcy spokój i koncentrację podczas prowadzenia auta.

Jazda z dzieckiem będzie jeszcze przyjemniejsza?

O komforcie jazdy z dziećmi często myśli się już podczas zakupu auta. Decydując się pomiędzy wyborem samochodu z określonego segmentu warto rozważyć opcję zakupu SUV-a. Podwyższona pozycja fotela i większy prześwit charakterystyczne dla tych modeli zapewniają dużo większy komfort, np. podczas wsiadania do auta, lub wsadzania dziecka do fotelika samochodowego, a także gwarantują prowadzenie samochodu z wyżej umiejscowionego fotela.

Z myślą o podróżach z dziećmi auta ŠKODY wyposażone zostały także w specjalne uchwyty do fotelika ISOFIX. Dodatkowym rozwiązaniem jest opcja Top Tether, która stabilizuje fotelik łącząc go z plecami tylnego siedzenia samochodu, dzięki czemu rodzice i opiekunowie nie muszą martwić się o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów podróżujących z tyłu.