SKODA: CITIGO SAMOCHODEM ROKU 2013 W DANII

Sk 204_citigo2

Tytuł Samochodu Roku 2013 w Danii tym razem powędrował aż do trzech siostrzanych modeli. W plebiscycie zwyciężyły auta z Grupy Volkswagena, które wytwarzane są w jednym zakładzie na Słowacji: Škoda Citigo, VW up! i Seat Mii.

Plebiscyt o tytuł Samochodu Roku odbył się po raz 45-ty, a marka Škoda zdobyła w nim najwyższe wyróżnienie już po raz trzeci.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Citigo została wprowadzona na rynek w 2011 roku. Samochód skierowany jest do bardzo szerokiej grupy docelowej. Sprawdzi się zarówno jako dodatkowe auto w rodzinie, jak i pierwszy pojazd dla nastolatka…

Silnik 1.0 MPI o mocy 60 KM lub 75 KM jest w stanie osiągnąć niskie zużycie paliwa (średnio 4,5-4,7 l/100 km) oraz emisję CO2 spełniającą europejską normę czystości spalin EU5.

Miejska Skoda ma wymiary: 3,56 m długości i 1,64 m szerokości. Jest ona dostępna w dwóch wariantach nadwozia. Wersja 3- i 5-drzwiowa nie różnią się od siebie pod względem wymiarów zewnętrznych. Auto posiada wiele możliwości konfiguracji.

Tytuł Samochodu Roku 2013 potwierdzają także wyniki sprzedażowe. W październiku ubiegłego roku Škoda Citigo była drugim najchętniej kupowanym autem w Danii, plasując się tuż za bliźniaczym VW up!