SKODA CITYGO WJEDZIE JUŻ JESIENIĄ

Nazywa się Citygo i jest najmłodszym dzieckiem koncernu Skoda. Czy jest klonem Volkswagena up! – na to pytanie drodzy Czytelnicy możecie odpowiedzieć sobie sami… Sprzedaż w Czechach rozpocznie się już w listopadzie 2011.

W pozostałych krajach Europy pojawi się na początku lata 2012.

Produkcja najnowszego modelu będzie się odbywała w fabryce Volkswagena w Bratysławie. Początkowo produkowana będzie trzydrzwiowa wersja hatchback, ale w planach jest też wersja pięciodrzwiowa.

Samochód ma 3563 mm długości, 1641 mm szerokości oraz 1478 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2420 mm. Pojemność bagażnika to 251 litrów, ale po złożeniu tylnych siedzeń powiększa się on aż do 951 litrów.

Projektanci Citigo położyli duży nacisk na bezpieczeństwo. Po raz pierwszy w samochodach Skoda w celu ochrony głowy kierowcy oraz pasażera zastosowano zintegrowane boczne poduszki powietrzne z funkcją ochrony głowy. Aktywne bezpieczeństwo znacznie podnosi także nowy asystent hamowania „City Safe Drive”.

System ten automatycznie aktywuje się poniżej prędkości 30 km/h i uruchamia czujniki laserowe identyfikujące niebezpieczeństwo kolizji. Wraz z Volkswagenem up!, Citigo jest obecnie jedynym samochodem w segmencie małych aut, który oferuje funkcję awaryjnego hamowania.

Wraz z nowym modelem Skoda wprowadza do produkcji dwa nowe trzycylindrowe silniki benzynowe o pojemności skokowej 1.0 litra i mocy 60 KM oraz 75 KM.