SKODA: ENYAQ COUPE iV DOŁĄCZA DO OFERTY MARKI W POLSCE

SKODA wprowadza pełne elegancji, elektryczne coupe do swojej oferty na polskim rynku.

ENYAQ COUPE iV charakteryzuje się połączeniem sportowej, atletycznej sylwetki z przestronnym wnętrzem i pojemnym bagażnikiem. Dzięki dopracowanej aerodynamice oraz akumulatorowi o pojemności 82 kWh, wariant COUPE może pochwalić się zasięgiem do 552 km w cyklu WLTP. Elektryczny SUV coupe jest dostępny także wersji SPORTLINE oraz po raz pierwszy w najmocniejszym wariancie RS. Do polskiej oferty dołącza także ENYAQ RS iV.


Zobacz także:

NISSAN: NOWY QASHQAI e-POWER TRAFIA DO PIERWSZYCH KLIENTÓW

PREMIERY


 

Model ENYAQ COUPE iV wniósł do rodziny SKODY jeszcze więcej emocji, sportowej stylistyki i elegancji. Łagodnie opadająca ku tyłowi linia przyciemnianego, dostępnego w standardzie, panoramicznego dachu oraz wyrazisty tył nadają elektrycznemu modelowi dynamiczny charakter. Projektantom i inżynierom marki udało się połączyć wysoki poziom funkcjonalności z emocjonującym designem. ENYAQ COUPE iV to także pierwsza w historii w pełni elektryczna SKODA RS.

Trzy wersje napędu modelu ENYAQ COUPE iV

Nowe elektryczne coupe SKODY dostępne jest na polskim rynku z akumulatorem o pojemności 82 kWh oraz w trzech wariantach mocy. Tylnonapędowa wersja modelu ENYAQ COUPE iV 80 odznacza się mocą 204 KM. Wariant ENYAQ COUPE SPORTLINE 80x iV, z napędem na cztery koła, osiąga moc 265 KM. Wariant ten dostępny jest również z napędem na tylną oś. Po raz pierwszy w historii marki dostępna jest również topowa wersja RS z napędem elektrycznym. ENYAQ COUPE RS iV jest wyposażony w napęd 4×4, a jego moc wynosi 299 KM. Model charakteryzuje się maksymalnym momentem obrotowym, dostępnym od samego startu, wynoszącym 460 Nm oraz przyspieszeniem od 0 do 100 km/h w 6,5 sekundy.

ENYAQ COUPE RS iV to najmocniejsza produkcyjna SKODA w historii. Jej charakterystyczne cechy to wyjątkowo dynamiczne osiągi, czarne detale stylistyczne i pełnowymiarowy czerwony pas odblaskowy z tyłu, typowy dla modeli RS tej marki. ENYAQ COUPE RS iV dostępny jest w kolorze Zieleń Mamba, który jest przeznaczony wyłącznie dla modeli RS SKODY.

Duży zasięg i szybkie ładowanie

Zupełnie nowe, całkowicie elektryczne coupe SKODY charakteryzuje się współczynnikiem oporu powietrza o wartości (cd) 0,234. Niski opór ma znaczący wpływ na zasięg pojazdu, który w modelu ENYAQ COUPE iV 80 wynosi do 552 km w cyklu WLTP. Ponadto producent zadbał o wyposażenie auta w możliwość szybkiego ładowania. Wariant z akumulatorem o pojemności 82 kWh może zostać ładowany z mocą do 135 kW, a to oznacza, że uzupełnić energię od 5% do 80% można nawet w 36 minut.

Przyciemniony panoramiczny szklany dach w standardzie i płynnie opadająca linia dachu

Nowa SKODA ENYAQ COUPE iV jest wyposażona w sportowy zderzak przedni i boczne progi w kolorze nadwozia oraz obręcze kół ze stopów lekkich o wymiarach od 19 do 21 cali. Linia dachu od słupka B łagodnie opada ku tyłowi i łączy się z tylną klapą o ostrej krawędzi spływu. Linie pojazdu są dodatkowo podkreślone przez największy w gamie SKODY, przyciemniany, panoramiczny szklany dach, który jest standardowym elementem wersji coupe.

Panoramiczny dach płynnie łączy się z tylną szybą i wpuszcza do wnętrza więcej światła dziennego, nadając samochodowi bardziej przestronny charakter. Jego powłoka pomaga zapewnić przyjemny klimat w kabinie. Podobnie jak w przypadku modelu ENYAQ iV, wersja coupe jest dostępna z opcjonalnym przodem Crystal Face, w którym pionowe żebra efektownego grilla SKODY są oświetlone za pomocą 131 diod LED, a poziomy pas świetlny dopełnia imponujący wygląd samochodu. ENYAQ COUPE RS iV posiada Crystal Face w standardzie.

Bogate wyposażenie oraz stylowe wnętrza

Debiutująca na polskim rynku SKODA ENYAQ COUPE iV odznacza się bogatym wyposażeniem standardowym. W samochodzie niezmiennie znaleźć można technologię dbającą o bezpieczeństwo kierowcy, m.in. system FRONT ASSIST czy LANE ASSIST. Dla komfortu wewnątrz, do dyspozycji użytkowników pozostaje duży, 13-calowy centralny ekran systemu infotainment, oświetlenie Ambiente czy 5,3-calowy cyfrowy kokpit.

Dostępne są również rozszerzone pakiety wyposażenia modelu. Wersja CLEVER oferuje dodatkowo aktywny tempomat, system SIDE ASSIST oraz KESSY FULL. W wersji PLUS znajdziemy m.in. reflektory Full LED Matrix, a wyposażenie o nazwie ADVANCED jest wzbogacone m.in. o wyświetlacz Head-up z rozszerzoną rzeczywistością i Crystal Face. Najbardziej zaawansowanym wariantem w modelu ENYAQ COUPE iV jest pakiet MAXX, w którym dla użytkownika dostępny jest system PARK ASSIST z funkcją TRAINED PARKING, kamera AREA VIEW 360° czy progresywny układ kierowniczy.

Wnętrza z Design Selections

Podobnie jak w przypadku modelu ENYAQ iV, we wnętrzu wariantu coupe zastosowano holistycznie skoordynowane opcje wystroju oparte na nowoczesnych przestrzeniach życiowych, przy użyciu naturalnych, przetwarzanych w sposób zrównoważony i pochodzących z recyklingu materiałów. Przejrzysta struktura dostępnych wariantów wyposażenia oraz opcje indywidualne znacznie ułatwiają konfigurację samochodu.

SKODA ENYAQ RS iV – doskonała dynamika jazdy i przestronne wnętrze

Rodzina elektrycznych SUV-ów SKODY powiększa się ponadto o kolejny usportowiony wariant, jakim jest ENYAQ RS iV. Podobnie jak w przypadku wersji COUPE, marka zdecydowała się na wyposażenie auta w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy systemowej 299 KM i napęd 4×4. Dzięki wyjątkowemu współczynnikowi oporu powietrza – na poziomie cw 0,265 – ENYAQ RS iV dysponuje zasięgiem do 516 kilometrów w cyklu WLTP.

Oprócz sportowego wyglądu i dynamicznego prowadzenia, nowa SKODA ENYAQ RS iV oferuje dużo miejsca dla maksymalnie pięciu osób. SUV ma 4653 mm długości, 1879 mm szerokości i 1605 mm wysokości, a jego rozstaw osi wynosi 2768 mm. Bagażnik ma pojemność 585 litrów. Przestrzeń tę można powiększyć do 1710 litrów poprzez złożenie oparć tylnych siedzeń.

Dynamiczny wygląd SKODY ENYAQ RS iV ze sportowym zawieszeniem w standardzie, dużymi 20- lub 21-calowymi kołami i charakterystycznymi funkcjami sprawia, że jest on łatwo rozpoznawalny jako model z gamy RS. Podobnie jest w wariancie COUPE, lokalnie bezemisyjny pojazd przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,5 sekundy i może pochwalić się maksymalnym momentem obrotowym 460 Nm. Akumulator o pojemności 82 kWh, wysoka wydajność energetyczna i współczynnik oporu powietrza cw 0,265 zapewniają modelowi maksymalny zasięg do 516 kilometrów w cyklu WLTP. Dzięki maksymalnej mocy ładowania do 135 kW wysokonapięciowy akumulator modelu ENYAQ RS iV można naładować na stacjach szybkiego ładowania od 5% do 80% w czasie nawet 36 minut.

Cenniki SKODY ENYAQ iV oraz ENYAQ COUPE iV dostępne są pod LINKIEM.
Cenniki SKODY ENYAQ RS/SPORTLINE iV dostępne są pod LINKIEM.