SKODA: FABIA COMBI GREENLINE DLA GRUPY ŻYWIEC

Grupa Żywiec zakupiła do swojej floty 25 nowych, ekologicznych samochodów Škoda Fabia Combi GreenLine. Projekt Eco Flota wpisuje się doskonale w politykę ochrony środowiska prowadzoną przez obie firmy.

Uroczyste przekazanie samochodów nastąpiło w Mobilnym Centrum Bezpieczeństwa Škoda Autolab w podwarszawskich Markach.

Wszyscy pracownicy Grupy Żywiec odbierający Fabię GreenLine przeszli równocześnie szkolenie z zakresu eco-drivingu, przeprowadzone przez trenerów Szkoły Auto.

Samochody z rodziny GreenLine, których najważniejszą cechą jest efektywność, przekładająca się na niewielkie zużycie paliwa, to kontynuacja długofalowej strategii proekologicznej marki. Modele z tej linii oferują zestaw funkcji i cech, dzięki którym możliwe jest niższe spalanie paliwa, co bezpośrednio obniża koszty eksploatacji samochodu.

Fabia Combi GreenLine wyposażona jest w silnik wysokoprężny 1.2 TDI (75 KM) i zużywa w cyklu mieszanym 3,4 l oleju napędowego na 100 km.

– Z satysfakcją obserwujemy na rynku flotowym tendencję wzrostu zainteresowania samochodami proekologicznymi. Skoda ma w swojej ofercie auta, które nie tylko pomagają zapewnić kierowcom rewelacyjne wyniki spalania, ale i nie tracą przy tym nic ze swojej funkcjonalności. Koszt zakupu „zielonych” samochodów zwraca się w postaci niższych wydatków na paliwo, szczególnie w perspektywie znacznych przebiegów firmowych flot. Cieszymy się, że tak prestiżowa firma jak Grupa Żywiec zdecydowała się na zakup Fabii GreenLine oraz przeprowadzenie szkolenia dla pracowników w zakresie zasad ekojazdy. Promuje ona tym samym zarówno samą idee ochrony środowiska, jak i naszą wyjątkową linię samochodów – mówi Tomasz Koter, Kierownik Zespołu Sprzedaży Flotowej Škoda.

Projekt Eco Flota jest mocnym akcentem w realizowanej przez Grupę Żywiec polityce ochrony środowiska. Innowacyjne pomysły firmy mają na celu m.in. redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Zakup ekologicznych samochodów służbowych dla przedstawicieli handlowych jest najnowszym „zielonym” projektem Grupy Żywiec.

– Nasi pracownicy mieli już okazję wypróbować nowe, ekologiczne auta zakupione dla floty Grupy Żywiec. Byli zaskoczeni, że efektywnie i komfortowo mogą pokonywać codzienne trasy dbając przy tym o stan środowiska naturalnego. Jesteśmy dumni z tego, że realizowane przez nas działania proekologiczne wzmacniają u naszych pracowników potrzebę troski o środowisko. Mamy także nadzieję, że w ten sposób zmotywujemy inne firmy do przyjęcia podobnych rozwiązań – podkreśla Marcin Kryska, Fleet Manager Grupy Żywiec.