SKODA: HOKEJOWY SPONSORING TRADYCJĄ MARKI

Tegoroczny, 20. z rzędu sponsoring Škody podczas Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie, został odnotowany w Księdze Rekordów Guinessa, jako najdłuższa w historii współpraca w zakresie sponsoringu sportowego.

Na przestrzeni tych lat, samochody marki podczas obsługi mistrzostw pokonały ponad 5 milionów kilometrów – to tak, jakby okrążyły kulę ziemską 125 razy.

– Każdego roku Międzynarodowe Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie: IIHF Ice Hockey World Championships wzbudzają zainteresowanie wśród kibiców z całego świata. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że Škoda, jako główny sponsor jest częścią tej wielkiej fascynacji i z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników wśród fanów tego sportu – powiedział Jürgen Stackmann, członek zarządu Škody odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

– 20 lat współpracy i doświadczeń nauczyły nas, że możemy polegać na Škodzie. Nasi goście znają i doceniają niezawodność i komfort, jaki oferują samochody tej marki. Dla nas szczególnie ważny jest również fakt, że nasza współpraca trwa już tyle lat – dodał Horst Lichtner, sekretarz generalny mistrzostw IIHF.

Škoda na tegoroczne Mistrzostwa Świata, które rozegrane zostaną w Finlandii i Szwecji między 4-20 maja dostarczy 45 Superbów Combi, które stanowić będą oficjalną flotę mistrzostw.

Wcześniej, już w dniach 15-21 kwietnia w Krynicy Zdrój odbędą się Mistrzostwa Świata Dywizji IB, w których o awans do zaplecza elity, czyli Dywizji IA, będą walczyli Polacy. Skoda Auto Polska również dostarcza 10 samochodów, które będą stanowiły oficjalną flotę mistrzostw.

Więcej informacji oraz harmonogram mistrzostw można znaleźć na stronie: www.mistrzostwaswiatakrynica.pl. Zachęcamy też do oglądania relacji z meczów polskiej reprezentacji w TVP Sport.